Ponadczasowe wnętrza. Oto, jak je urządzić, by zawsze wyglądały stylowo. 3 rady od TechniStone®

Niektórzy uwielbiają zmieniać wystrój mieszkania przynajmniej co kilka sezonów, jeśli nie miesięcy, inni preferują spokojne życie nieurozmaicone generalnymi remontami. Ale takie podejście nie oznacza, że trzeba mieszkać w niemodnym lokum. Wręcz przeciwnie – to świetny punkt wyjścia do urządzenia mieszkania w sposób, który nie znudzi się przez lata – będzie klasyczne i ponadczasowe. A modnego sznytu nabierze dzięki dodatkom, które łatwo wymienić na inne (najlepiej sprzedając lub oddając – ważne, by stare tekstylia i bibeloty nie wylądowały na śmietniku, jeśli wciąż są w świetnej formie).

Ponadczasowe wnętrze powinno jednak spełnić kilka warunków.

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Luso Champagne

  1. Materiały tylko najlepszej jakości

Byle jakie wykończenie wnętrza – sprzęty kiepskiej jakości, podłoga, na której już po kilku miesiącach użytkowania widać rysy, drzwi „z kartonu” – oznacza częste naprawy, a nawet remonty. A przecież nie o to chodzi, by marnować pieniądze, czas i nerwy.

Dlatego urządzając ponadczasowe lokum, postaw na doskonałe, sprawdzone wyroby. Świetnym materiałem idealnie wpisującym się w ramy klasycznego wnętrza jest konglomerat od TechniStone®.

Nie rysuje się, nie ulega odkształceniom czy innym uszkodzeniom mechanicznym. Poza tym, że jest łatwy w codziennym użytkowaniu, nie odbarwia się i nie wchłania wody. Jest też ekologiczny, bo wykonany z naturalnych składników. Można go bez przeszkód stosować w łazience i kuchni – jako okładzinę ścian oraz blaty. Konglomerat kwarcytowy to także świetny budulec obudowy kominkowej, schodów, parapetów. Na dodatek ma aż 10 lat gwarancji.

Co ważne, wygląda niczym marmur lub kamień, ale jest lżejszy i łatwiejszy do utrzymania w czystości. Jednak ma równie ponadczasowy wygląd, który pasuje do każdego wnętrza (i nie jest to tylko frazes).

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Arco

  1. Mocne kolory i wzory? Tylko na dodatkach

Gdy mowa o wnętrzu, które ma nie zestarzeć się przez lata, nie sposób nie wspomnieć o kolorach, które powinny się w nim pojawić. Awangarda i barwne szaleństwo odpadają, chyba że jesteście pewni, że czerwień w przedpokoju nigdy wam się nie znudzi. Owszem, wszechobecna biel, delikatne szarości czy beże niektórym mogą wydać się nudne, ale od czego są dodatki w szalonych odcieniach?

Czerwony może być koc, ale nie ściany, miska na owoce, ale nie fronty kuchennych szafek, ręcznik, ale nie płytki.

Podobna zasada dotyczy wzorów. Tapeta w liście jest szalenie modna – teraz. Za 15 lat jednak modne będzie coś zupełnie innego. Jeśli wnętrze ma być ponadczasowe, baza musi być neutralna.

  1. Zrezygnuj z zabudowy

Moda naprawdę szybko się zmienia. Dotyczy to nie tylko kolorów, ale i form. Obecnie w dobrym stylu jest mieć w domu zabudowy, które mają wiele plusów, ale i minusy. Szaf nie da się łatwo przestawić, szafki RTV nie da się przesunąć.

Zabudowy pojawiają się w sypialniach, przedpokojach, salonach, kuchniach i łazienkach. Jeśli mieszkanie ma być ponadczasowe, dobrze, by stałych elementów, z którymi bez remontu nic nie da się zrobić, było jak najmniej.

A jeśli już się pojawiają, zadbajmy, by były neutralne. Choć zielona kuchnia brzmi nieźle, po kilku latach opatrzy się znacznie bardziej niż klasyczna – biała albo drewniana.

  • Save