Kilka pomysłów na wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Doceniamy umiejętne zagospodarowanie wolnej przestrzeni, dlatego dziś przedstawiamy Wam kilka pomysłów, dzięki którym wykorzystacie puste miejsce pod schodami do ostatniego centymetra!

Aneks kuchenny

Dysponujesz niewielkim metrażem, a marzy Ci się piękna i funkcjonalna kuchnia? Postaw na aneks kuchenny częściowo ukryty w przestrzeni pod schodami. Tym sposobem nie tylko zyskasz miejsce na wszystkie elementy wyposażenia, akcesoria i produkty, ale także wyeksponujesz swoje wnętrze. Przy realizacji takich nietypowych projektów, należy jednak pamiętać o doborze materiałów, które można łatwo dociąć do dowolnego rozmiaru i kształtu. Konglomerat kwarcytowy oferowany przez firmę Technistone świetnie się do tego nadaje.

Domowa biblioteczka

Regał z ulubionymi książkami, wygodny fotel i dobra lampa – tyle potrzeba, aby stworzyć mini czytelnię w zaciszu własnego domu. Kącik pod schodami świetnie sprawdzi się w tej roli,  zwłaszcza, gdy tak modny jest nurt eskapizmu, mówiący, iż każdy zasługuje na swoją małą oazę spokoju.

Miejsce do pracy

Jeśli często pracujesz w domu, potrzebujesz miejsca, w którym możesz postawić biurko z komputerem oraz wszelkimi innymi niezbędnymi akcesoriami do pracy. By nie zagracać pozostałych pomieszczeń, wykorzystaj miejsce pod schodami i to właśnie tam zaprojektuj mini biuro.

Garderoba

Brakuje Ci miejsca w szafie, a nie dysponujesz dodatkowym pomieszczeniem, które mogłoby posłużyć Ci jako garderoba? Nie szkodzi! W przestrzeni pod schodami zamontuj półki oraz drążki na wieszaki i wybierz się na kolejne zakupy!

Ogródek

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie przestrzeni pod schodami jest stworzenie „zielonej strefy”. Donice z roślinami nie tylko wypełnią lukę, ale także wprowadzą do stylizacji naturalny charakter.

Domek dla pupila

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami czworonożnych przyjaciół, możecie pokusić się o stworzenie dla nich „domku”. Doskonałym pomysłem jest zarówno ułożenie legowiska i wszystkich akcesoriów zwierzaka pod schodami, jak i wykonanie w ścianie zakrywającej przestrzeń pod stopniami specjalnej dziury, przez którą pupil może wejść do „domku”.