Pokaż mi swoją kuchnię, a powiem Ci, kim jesteś!

Kuchnia jest sercem domu, miejscem, gdzie się spotykamy, pracujemy i odpoczywamy, w którym możemy się realizować i spełniać swoje kulinarne marzenia. Liczba dostępnych form, kształtów i wielkości mebli kuchennych jest ogromna. Trendy w projektowaniu wnętrz kuchennych rozwijają się dynamiczne i stwarzają wielką przestrzeń dla własnej kreatywności. Dlatego zaprojektowaniu kuchni poświęcamy najwięcej czasu i sporo pieniędzy inwestujemy w jej wyposażenie. Co mówi o Tobie wystrój twojej kuchni? Który z poniższych siedmiu wariantów kuchni najbardziej przypomina twoją kuchnię? Zainspiruj się radami projektantów, które pozwolą Ci wprowadzić zmiany zgodne z twoimi wartościami i zasadami.

Jeżeli masz biało białą kuchnię

  • Save

Jesteś absolutnym mistrzem w utrzymywaniu czystości i porządku w domu. Nigdy nie pójdziesz spać, zanim nie poukładasz wszystkiego na swoje miejsce. Twoje credo brzmi: „Proste jest piękne”.  Żyjesz bez zbędnych ozdobników i nie wydajesz pieniędzy na niepotrzebne drobiazgi. Czyste, przestrzenne i zalane słońcem pomieszczenia napełniają Cię spokojem i dobrym samopoczuciem. Twoje poczucie estetyki preferuje lekkość i eteryczne piękno naturalnych materiałów. Niemal zawsze wybierasz naturalne światło, straszą Cię odważne kolorowe powierzchnie.

Wskazówka dla Ciebie: Miedziane dekoracje, egzotyczne kwiaty i dywany vintage pięknie ożywią wnętrze i dodadzą mu przytulnej atmosfery. Stary metal emanuje elegancją, pozwala na odrobinę przyjemnego kaprysu. W połączeniu z zielonymi roślinami zamieni twój dom w oazę spokoju.

Twój blat kuchenny: Oprócz minimalnych wymagań w zakresie jego pielęgnacji, co docenią miłośnicy porządku, największą zaletą konglomeratu kamiennego jest możliwość uzyskania czystych białych odcieni kamienia, które w naturze występują rzadko. Wypróbuj na przykład najpopularniejszy wzór Crystal Absolute White lub inne wspaniale białe odcienie TechniStone®.

 

Jeżeli w twojej kuchni są meble od producenta z północy:

  • Save

 

Jesteś łowcą najlepszych ofert. Kreatywność masz we krwi i nie boisz się tworzyć czegoś własnoręcznie. Zawsze w odkrywczy i twórczy sposób zastanawiasz się, jak dostosować dany mebel, by lepiej pasował do przestrzeni i twojego stylu. Jeżeli twoja kuchnia jest w dużej mierze „z katalogu”, na pewno poszukiwałeś jej sam i wykorzystałeś jakiś pomysłowy sposób na to, by odzwierciedlała twoją własną wizję.

Czego warto spróbować: Jasnego drewna, sztucznej skóry i tablicy ze zdjęciami. Styl skandynawski po prostu czujesz, dalej wybieraj efektywny minimalistyczny design mebli i organiczne kształty i faktury. Poznaj inne materiały i kierunki artystyczne, które idealnie „podkręcą” twój dom. Osobiste dodatki, takie jak zdjęcia czy obrazy, zaleją pomieszczenie serdeczną atmosferą i wyczarują domowy ciepły nastrój.

Twój blat kuchenny: Twoja żywiołowa energia znakomicie łączy się z mocną inspiracją naturalnymi elementami rzeki i drzewa we wzorach z kolekcji Serenity. Wyraźna i nieujarzmiona żyła przecinająca całą płytę doskonale rozbije codzienną stereotypowość.

 

Jeżeli masz w kuchni beton

  • Save

 

Jesteś osobą pewną, na której można polegać i która rzadko kiedy daje się wyprowadzić z równowagi. Na pierwszy rzut oka możesz się wydawać aż zbyt twarda, ale wszystko co robisz, robisz z miłości do swojego harmonijnego domu. Lubisz klasykę i industrialne przestrzenie. Czy mieszkasz w wiejskim domu, czy w lofcie, zależy Ci na strukturze i architekturze całej przestrzeni. Materiały i powierzchnie, które innym wydają się „zimne” i „bezosobowe”, Ciebie nie rozpraszają. W ich jednolitości odnajdujesz porządek doskonały. Masz duże wyczucie szczegółów, na których zależy Ci najbardziej. Ponieważ dzięki przemyślanym szczegółom całość budzi wrażenie idealnej doskonałości i precyzji.

 

Czego warto spróbować: Drewna i kolorów. Wizualną jednolitość pomieszczenia można w prosty sposób udoskonalić kolorami, przy czym skala barw nie musi być duża. Wystarczy rozegrać jeden jedyny kolor: modną musztardową żółć, jasną zieleń lub stary róż. Nawet on jeden potrafi stworzyć z pomieszczenia fantastyczną designerską scenerię. Pokochasz również naturalne drewno, które doda wnętrzu głębi i wymiar.

Twój blat kuchenny: Trendy i modne nowinki zwykle ignorujesz, ale ten jeden pokochasz. Ten TREND bowiem nie traci na swojej wartości z upływem czasu, wręcz przeciwnie, jego wartość rośnie. Chodzi o cztery wzory z nowej kolekcji TechniStone®, które są zainspirowane stylem industrialnym. Surowe odcienie szarości podkreślają minimalistyczne piękno i sedno urbanizmu w połączeniu z naturalną strukturą kamienia.

 

Jeżeli restaurujesz stare meble

  • Save

 

Jesteś osobą świadomą, jeśli chodzi o ekologię i ochronę środowiska i z miłością dbasz o rzeczy wokół Ciebie. Dzięki temu stare przedmioty zmieniają się w twoich rękach w nowe. Zamiast rozmarzonego wyglądania w przyszłość, znajdujesz wartość tam, gdzie przykłada się wagę do przeszłości. Dla Ciebie restaurowanie starych materiałów i wykorzystywanie recyklowanych przedmiotów w domu nie jest podyktowane zwykłą oszczędnością, to forma komunikatu, możliwość przekazania światu istotnej wiadomości. Rustykalne domki wiejskie i opowieści oryginalnych przemian wnętrz po prostu Cię interesują. Oglądasz kreatywne programy i kochasz nieszablonowy design. To poczucie radości, kiedy zmęczone materiały budzą się znowu do życia, jest bezcenne.

Czego warto spróbować: Mosiężnych ścian i efektu ombre na ścianach. Wybierz się na pchli targ, pooglądaj metalowe naczynia nadgryzione zębem czasu i poszukaj inspiracji do zmiany ściany w niebanalnym stylu ombre (o tym wyjątkowym sposobie malowania ścian pisaliśmy w artykulehttps://www.kamenprodesign.cz/design-se-casto-skryva-v-detailu-rika-interierova-designerka-vendula-gazo-jelinkova/)

Twój blat kuchenny: Kolekcja ECO firmy Technistone jest wręcz stworzona dla Ciebie, jej odcienie są subtelne, z typowymi rysami gruboziarnistych struktur kwarcytu. Pochodzące z Czech surowce, z których tworzona jest kolekcja, oraz 30% składników z recyklingu zapewniają im ekologiczny charakter, a także przewagę ekonomiczną dzięki niższej cenie.

 

Jeżeli twoje sprzęty domowe są w stylu vintage

  • Save

 

Chętnie otaczasz się ludźmi i bez wątpienia jesteś osoba towarzyszką i rozmowną. Ale ciężko Cię odszyfrować i rozgryźć wszystkie twoje myśli. Masz ich mnóstwo w głowie. Choć nie jesteś wytrawnym mistrzem kuchni, kuchnia jest dla Ciebie źródłem zabawy i okazją do ciągłego wypróbowywania nowych wytworów. Choć odnajdujesz swój styl w różnych dekadach, twój ulubiony design to ten z lat siedemdziesiątych. Twoje serce uwielbia styl retro; boazerie, okładziny i akcesoria vintage.

Czego warto spróbować: Szukaj inspiracji w aktualnych trendach. Odcienie fluorescencyjne i wyraźne struktury ponownie bowiem wzburzyły fale modnych trendów w projektowaniu wnętrz. Oddać w ten sposób hołd stylowi retro to świetny sposób, być rozegrać wszystkimi tonami starsze wnętrza, którym brak pomysłu.

Twój blat kuchenny: Wzory z serii Noble, przypominające swoją żywością i strukturą marmur, doskonale uzupełnią twoje wnętrze dokładnie w duchu wdzięcznego stylu retro. Luksusowy wygląd marmuru połączony z zaletami konglomeratu kamiennego TechniStone® w kolekcji liczącej najwięcej, bo aż osiemnaście oryginalnych kolorów.

 

Jeżeli w twojej kuchni prym wiodą płytki

  • Save

 

Jesteś typem wnikliwego myśliciela. Świat odbierasz głównie przez dotyk. Choć czasem unikasz wyrażania myśli na głos, jesteś w swoim żywiole, kiedy możesz się wyrazić poprzez kształty i faktury, czy to poprzez odważne płytki o kształcie sześcianu, czy terakotę o antycznym wyglądzie. Choć najbliżej Ci do stylu bohemy, lubisz też eklektyczny design współczesności. Ujęcia z ulic Maroka lub Mexico City to prawdopodobnie najnowsze posty na twoim Instagramie.

Czego warto spróbować: Szkła artystycznego i rysunków na ścianie. Rozwijaj swoją artystyczną percepcję poprzez inne złożone kompozycje. Otocz się organicznymi kształtami i naturalnymi materiałami. Szkło artystyczne jest jednym z trendów, które właśnie podbijają świat – a w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. (Inspiracji możesz poszukać w artykule o designie artystycznym, który połączył kamień i szkło: https://www.kamenprodesign.cz/dila-mistru-interieru-v-atelieru-gordana-glass/)

Twój blat kuchenny: Mocne elementy złagodzi naturalna kolekcja Essential, która wniesie spokój i harmonię, potrzebne do pobudzenia twojej twórczej duszy.

 

Jeżeli lubisz otwarte półki

  • Save

 

Jesteś doskonale zorganizowaną osobą i wzrokowcem. Masz pozytywne podejście do życie, jesteś osobą szczerą i można w Tobie czytać, jak w otwartej księdze. Nikt nie musi wypytywać Cię o poglądy, chętnie się nimi dzielisz. Lubisz targi designu i pchle targi. Odświeżanie i renowacja wnętrz to twój sposób na relaks. Chętnie kolekcjonujesz kolorowe przedmioty i nie boisz się puścić wodzy fantazji, ciągle zmieniając swój dom. Dom jest odzwierciedleniem twojego aktualnego samopoczucia i nastroju. Jednak w twojej kreatywności jest metoda i wszystko ma swoje miejsce.

Czego warto spróbować: Tymczasowej tapety i asymetrycznych półek. Przynieś do domu rzeczy, które rozbiją symetrię przestrzeni i będą testem dla twojego talentu stylizowania.

Twój blat kuchenny: Odwaga i chęć wyróżniania się, to właśnie kolekcja Terazzo. Mocny i kontrastowy wygląd, który dodaje siły zmęczonym wnętrzom i skrywa w sobie prawdziwe piękno kwarcytu.