Pokaż mi swój przedpokój, a powiem Ci kim jesteś

Projektując przedpokój musimy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby stworzyć praktyczne oraz efektowne wnętrze. Starannie zaaranżowany hol nie tylko tworzy dobre wrażenie od progu, ale także ułatwia nam codzienne funkcjonowanie.

Hol jest pierwszym pomieszczeniem, z którym mamy kontakt po przekroczeniu progu domu, dlatego śmiało można powiedzieć, że jest on jego wizytówką. Ważne, aby był urządzony w sposób zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Warto zadbać o każdy detal, począwszy od starannego wyboru materiału, z którego wykona się podłogę, poprzez szafy, szafki na buty, wieszaki czy lustra. Jesienią i zimą mamy do czynienia z błotem i śniegiem. W tym czasie nieuniknione jest wchodzenie do domu w brudnym i mokrym obuwiu, co wiąże się z częstym zabrudzeniem podłogi. Dlatego też w holu warto wykonać posadzkę z tworzywa, którego utrzymanie w czystości nie będzie sprawiało problemu.

W przypadku aranżacji przedpokoju musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim metraż oraz to czy hol jest oddzielony ścianą od innych pomieszczeń. Jeśli miejsce na to pozwala, warto zdecydować się na dużą szafę, w której zmieszczą się kurtki oraz płaszcze. Należy w niej przeznaczyć też miejsce na kosze, w których poukładamy szaliki i czapki, a także zaaranżować oddzielną część na buty. W ten sposób wszystko będzie uporządkowane, a domownicy będą wiedzieć gdzie czego szukać. Na niewielkich metrażach najlepiej zdecydować się na drzwi przesuwne do szafy, ponieważ nie będą one przeszkadzać domownikom nawet wtedy, kiedy będą otwarte. Jeśli metraż nie pozwala na ustawienie szafy, warto zdecydować się chociaż na mały mebel służący do przechowywania butów. Na ścianie można wtedy zawiesić ozdobny wieszak. W holu nie może zabraknąć luster, które będą służyć do  przeglądania się przed wyjściem, ale także powiększą optycznie pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest także ulokowanie wygodnego siedziska w przedpokoju, na którym można usiąść i komfortowo założyć lub zdjąć buty.

Jeśli przedpokój jest otwarty i z jego poziomu widać np. salon, warto w spójny sposób zaaranżować przestrzeń. Pomóc w tym może ten sam odcień ścian czy ta sama stylistyka mebli. Chcąc jednak zaznaczyć granicę między tymi pomieszczeniami, możemy tego dokonać, decydując się na podłogę wykonaną z różnych materiałów. W przedpokoju można wykonać estetyczną posadzkę z konglomeratu, która będzie łatwa w utrzymaniu czystości zwłaszcza jesienią i zimą. Technistone posiada w swoim asortymencie płyty konglomeratowe, które świetnie sprawdzą się w tej roli. Materiał Technistone jest wodo- i plamoodporny, więc błoto i roztopiony śnieg mu nie zaszkodzi. Konglomerat nie jest zimny w dotyku jak kamień, natomiast przyjmuje temperaturę otoczenia, dlatego po zdjęciu butów można chodzić  po nim w samych skarpetkach lub boso. Dodatkowo nie jest on podatny na uszkodzenia, dlatego nawet buty na obcasie nie zrobią mu krzywdy.

Pokaż mi swój przedpokój, a powiem Ci kim jesteś. Tak w skrócie można opisać funkcję holu. Jeśli jest on czysty oraz stylowo zaaranżowany, z całą pewnością wywrze dobre wrażenie na odwiedzających, a jeśli jest przy tym także funkcjonalny, ułatwi życie wszystkim domownikom.