Podmuch afrykańskiego powietrza – gorący trend 2018 roku!

Czy Wy również urządzając swoje cztery ściany lubicie szukać natchnienia w egzotycznych i odległych zakątkach świata? Jeżeli tak, to na pewno przypadną Wam do gustu bardzo modne w tym sezonie wnętrza inspirowane Czarnym Lądem!

Styl afrykański pojawił się w Europie na początku XX wieku, kiedy to mieszkańcy Starego Kontynentu zaczęli wyruszać na wyprawy na Safari, z których przywozili skóry zabitych zwierząt, a także rzeźby i instrumenty plemion afrykańskich. Estetyka ta zainspirowała architektów i dekoratorów wnętrz do stworzenia stylu afrykańskiego, który stanowi prawdziwy hit aranżacyjny tego sezonu. Poznajcie podstawowe zasady tej estetyki!

Po pierwsze kolorystyka!

Afrykańskie stylizacje opierają się na barwach ziemi – beżach, brązach, a także zrudziałej czerwieni. Kolory te idealnie oddają charakter Czarnego Lądu. Można stosować je zarówno na ścianach oraz podłogach, jak i na elementach wyposażenia.

Po drugie solidna podłoga!

Przy wyborze podłogi należy kierować się zarówno jej wybarwieniem, jak i jakością i trwałością. Tego typu aranżacjom dedykowane są deski z drewna egzotycznego, które zachwycają swoją głęboką kolorystyką, ale ciekawym rozwiązaniem może okazać się także wykonanie okładziny podłogowej z konglomeratów kwarcytowych, które spełniają najwyższe standardy wytrzymałości, a przy tym dostępne są w wielu kolorach. We wnętrzach afrykańskich świetnie zaprezentują się materiały firmy Technistone, a wśród nich: Noble Athos Brown, którego ziarnista, brązowa powierzchnia przypomina ziemię Czarnego Lądu lub Harmonia Altay, przywodząca na myśl swoim wybarwieniem piasek afrykańskich pustyni.

Po trzecie elementy wyposażenia!

Wnętrza inspirowane Czarnym Lądem nie mogą obejść się bez odpowiednich elementów wyposażenia, które wprowadzą do aranżowanej przestrzeni egzotyczny charakter. Doskonale w tej roli sprawdzą się masywne, drewniane meble oraz takie dodatki jak: szamańskie maski, figurki z drewna egzotycznego, tkaniny w zwierzęce desenie, takie jak cętki czy paski, wzorzyste dywaniki, klimy i narzuty, a także detale z rattanu – fotele, kosze czy misy.

Styl afrykański został stworzony z myślą o miłośnikach podróży, marzycielach oraz osobach lubiących odważne i oryginalne aranżacje. Dzięki urządzeniu wnętrz w tej konwencji, można poczuć się jak na egzotycznych wakacjach nawet w środku zimy!