Piekarnik pięknie zabudowany

Piekarnik jest nieodzownym elementem wyposażenia kuchni. Choć nie jest tak mocno eksploatowany jak inne urządzenia AGD, warto dobrać model, który nie tylko będzie spełniać swoje funkcje, ale także będzie stanowił efektowne dopełnienie kuchennej aranżacji.

W dzisiejszych czasach sprzęt AGD oprócz swoich podstawowych funkcji, pełni również rolę dekoracyjną. Dobrze dobrany piekarnik pomoże nie tylko podczas wykonywania kuchennych czynności, ale także wpasuje się w klimat pomieszczenia, dodając mu charakteru i designerskiego akcentu.

Wybór piekarników na rynku AGD jest ogromny, zarówno, jeśli chodzi o różnorodność funkcji, ale także estetykę wykonania urządzenia. Wybierając ten odpowiedni model należy przede wszystkim zastanowić się jak często będziemy go użytkować oraz jakie będzie jego główne przeznaczenie – pod tym względem można dopasować sprzęt posiadający odpowiednie funkcje i programy. Na rynku możemy wyróżnić dwa główne rodzaje piekarników – zintegrowany z płytą grzewczą, którego sterowanie jest uzależnione od płyty grzewczej oraz samodzielny, który można zamontować w dowolnym miejscu – bardzo modnym rozwiązaniem jest zabudowanie go w tzw. słupku zabudowy kuchennej. Ponadto producenci wykorzystują różnorodne technologie funkcjonowania urządzenia – możemy wyróżnić piekarnik elektryczny, parowy, parowy z funkcją pieczenia oraz gazowy.

Po określeniu wymaganych funkcji urządzenia, przychodzi czas na dopasowanie modelu pod względem estetyki wykonania. Producenci oferują szereg urządzeń idealnie komponujących się z każdego typu stylizacjami kuchennymi. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których biały kolor odgrywa główną rolę, idealnie sprawdzi się piekarnik z białą obudową, który „wtopi” się w całość, tworząc spójną aranżację. Aby jednak taka przestrzeń nie była zbyt monochromatyczna, dobrym rozwiązaniem jest dopełnienie białej zabudowy konglomeratowymi blatami w odcieniu marmuru, Noble Carrara. Materiał w tym kolorze idealnie odwzorowuje kolor i rysunek naturalnego kamienia, a ponadto w odróżnieniu od marmuru nie ulega nasiąkaniu i jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowany we wnętrzu dodaje aranżacji elegancji i szykownego kunsztu.

W przestrzeniach, w których pojawiają się meble wykonane na wysoki połysk, świetnie prezentują się także piekarniki z frontem kolorze chromu. Aby stworzyć aranżację o imponującym blasku, można dobrać efektownie mieniące się pod wpływem światła blaty z gamy Starlight Collection. Bardzo nowoczesnym designem cechuje się zwłaszcza szara powierzchnia Starlight Frappe wyróżniająca się rysunkiem przywodzącym na myśl skruszony lód. Zwierciadlana struktura konglomeratu i jego chłodny odcień będą świetnie harmonizować z chromowanymi elementami kuchni.