PIĘĆ MITÓW O KONGLOMERATACH KWARCOWYCH

Przyjrzyjmy się najczęstszym mitom, nieprawdom, czy przekłamaniom , które wciąż są obecne w świecie architektury wnętrz, i spróbujmy je wykorzenić z niego raz na zawsze.

 

5 Najczęstszych nieprawd o kamieniu utwardzanym
  • Save

 

  1. 1. TechniStone® to sztuczny kamień

To nieprawda.Prawidłowa nazwa brzmi:konglomerat kwarcowy, konglomerat kwarcytowy lub konglomeratu kwarc-granitowy.W sztucznym kamieniu udział naturalnych składników wynosi około 70 % lub mniej, natomiast TechniStone® zawiera ich średnio 90 %. Pozostałe 10% to spoiwo – żywica, która łączy naturalne składniki (granit, kryształy, piaski, szkła i pigmenty) oraz pigment nadający kolory – zarówno te których nie spotkamy w naturze jak i te będące niemal idealną imitacją naturalnych kamieni.

 

  1. 2. Konglomerat kwarcowy jest wrażliwy na uszkodzenie

Przeciwnie, właśnie dzięki żywicy zyskuje wiele korzystnych właściwości. Główną jest praktycznie zerowa nasiąkliwość.Powierzchnia TechniStone® jest doskonale zamknięta, a co za tym idzie nie powstaje na jego powierzchni ani wewnątrz niego środowisko do namnażania bakterii. Dodatkowo brak naturalnych porów jakie spotykamy w naturalnych kamieniach powoduje , że wino, kawa, herbata, olej, soki , czy środki czyszczące (tylko uwaga na bardzo silne zasady, które mogą nadtrawić powierzchnię, oraz kwas fluorowodorowy, którego, o ile nie jesteśmy młodym chemikiem, w domu nie mamy) nie spowodują powstawiania plam na powierzchni TechniStone®.

 

2. Kamień utwardzany jest wrażliwy na uszkodzenie
  • Save

 

  1. Konglomerat kwarcowy TechniStone® jest drogi

Rzeczywista wartość kamienia polega na jego długiej żywotności, chodzi więc o inwestycję, której wartość wzrasta z czasem. W czasie, który zaoszczędzimy na impregnowaniu  i wymienia po paru latach zużytych płyt, kiedy dziesiątki lat możemy bez problemów korzystać z niezmiennego wyglądu i właściwości tego wysoce odpornego materiału.TechniStone®​ jest dostępny dla każdego. Oferta jest tak szeroka , że znajdzie się w niej zarówno rozwiązanie dla mniejszego budżetu jak również dla osób nie liczących się z kosztami , a szukających niespotykanych wykończeń czy wybarwień.Ważne jest jednak to , każdy produkt TechniStone® ma te same , najwyższe właściwości użytkowe.

Powiedzenie „Nie jestem tak bogaty, abym kupował tanie rzeczy.“ tu po prostu sprawdza się w 100 %. Kuchnię urządzamy średnio dwa razy w życiu a wysokiej jakości blat potrafi ją podnieść na dużo wyższy poziom estetyki i praktycznego użytkowania .

Ostatecznej ceny materiału TechniStone® nie można określić według cennika.Każda kuchnia, każdy blat wykonany z konglomeratu kwarcowego TechniStone® to indywidualny przypadek , a oferta jest „wykutą“ na miarę wyceną dla każdego klienta spersonalizowaną według jego kuchni, lokalizacji i wymagań dotyczących obróbki.

 

  1. Kamień utwardzany jest trudny w utrzymaniu

Znów pudło. TechniStone® jest absolutnie bezobsługowy. Nie jest konieczne jego jakiekolwiek impregnowanie lub inna pielęgnacja. Tak, jak jest zainstalowany , tak będzie wyglądać do końca dni naszej kuchni, a być może jeszcze dłużej. Wystarczy że , po zakończeniu pracy w kuchni wytrzemy go szmatką i wodą z płynem do mycia lub mydłem. Gdyby to potrafił sam, byłby już niemal doskonały.​

 

4. Kamień utwardzany jest trudny w utrzymaniu
  • Save

 

  1. Kamień utwardzany jest ciężki

Najczęściej stosowana grubość materiału 2 cm.Ciężar TechniStone® to 50 kg/m².Jest zatem lżejszy, niż kamień naturalny ; oczywiście jednak cięższy, niż płyta laminatowa. TechniStone®​ bez obaw można umieścić na jakichkolwiek meblach kuchennych i nie jest potrzebne dodatkowe podpieranie czy wzmacnianie mebli. Blat z TechniStone® jest samonośny i również tańsza kuchnia z supermarketu uniesie go bez problemu.

 

  1. Naturalny kamień ma lepsze właściwości

Naturalny kamień jest piękny, jest oryginalny i jest dla nas nieskończoną inspiracją. Nie można się z nim porównywać. TechniStone® jest materiałem, który łączy wszystkie zalety naturalnych kamieni i uzupełnia wszelkie ich niedoskonałości.Staramy się dostosować właściwości naszych konglomeratów do Waszych potrzeb.Wygląd TechniStone® nie jest limitowany tym, co wytworzy przyroda, ale potrzebami designerów, klientów, czy też aktualnymi trendami w architekturze wnętrz. Własny dział rozwojowy Technistone umożliwia opracowywanie coraz bardziej złożonych i wyczekanych przez architektów i użytkowników  dekorów, które są ponadczasowe, estetyczne i dają możliwość nielimitowanego wyboru.

Każdy poszukujący ponadczasowych dekorów i niespotykanego wzornictwa a jednocześnie chcący zachować tradycję związaną z użyciem naturalnego kamienia w swoim wnętrzu powinien wiedzieć , że TechniStone® to właściwy wybór na długie lata.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości na które tu nie odpowiedzieliśmy , napisz do nas. Chętnie na nie odpowiemy , udzielimy wskazówek lub poradzimy jak Twoje wnętrze może się zmienić z TechniStone® !

Znajdziesz nas na FB ……..  , INSTAGRAMIE , PINTREŚCIE , lub napisz do nas na adres mailowy :

freislebenova@technistone.cz.