Orientalny klimat w środku zimy

Kto z nas w mroźne, zimowe wieczory nie marzy o przeniesieniu się do ciepłych krajów i zaczerpnięciu odrobiny słońca? Płytki utrzymane w głębokich kolorach z marokańskimi ornamentami z całą pewnością wniosą do naszych wnętrz odrobinę południowej kultury oraz rozgrzeją je!

Maroko to kraj niezwykle zróżnicowany kulturowo, a jego mieszkańcy to obywatele wszystkich kontynentów. Nic więc dziwnego, że styl, wystrój i architektura stylu marokańskiego są tak bogate, różnorodne i inspirujące. Dzięki przeniesieniu jednego z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej estetyki do swoich wnętrz – płytek z charakterystycznym wzorem, możemy nadać naszym aranżacjom południowego temperamentu.

Minimalizm i egzotyka mogą iść w parze

Najważniejszy jest umiar. Zbyt duża różnorodność faktur, wzorów i kolorów może przytłoczyć wnętrze i optycznie je pomniejszyć. Dobrze, gdy marokańskie elementy są zatem ozdobą minimalistycznych pomieszczeń opartych na jednolitych barwach. Płytki utrzymane w głębokich kolorach z marokańskimi ornamentami doskonale sprawdzą się szczególnie w kuchniach i łazienkach. W kuchennych wnętrzach możemy nimi zwieńczyć fartuch kuchenny, natomiast w łazience podłogę lub fragment ściany. Takie rozwiązanie na pewno przykuje uwagę każdego gościa!

Orient ponad wszystko

Feria barw i wzorów, typowa dla marokańskiej estetyki, potrzebuje równowagi. Dlatego płytki z charakterystycznym wzorem warto zestawiać z materiałami wykończeniowymi o mniej dynamicznym wyglądzie. Ciekawy efekt wizualny możemy osiągnąć zestawiając je z powierzchniami wykonanymi z konglomeratów kwarcytowych Technistone utrzymanymi w jednolitej tonacji. Materiał ten świetnie sprawdzi się w roli okładzin ściennych i podłogowych oraz blatów kuchennych i łazienkowych. Wnętrzom o orientalnym charakterze dedykujemy produkty w kolorach: Starlight Corto i Gobi Brown o nasyconej, brązowej barwie, Gobi Grey i Harmonia Yosemite w modnych popielach oraz Gobi Black i Brilliant Black w głębokiej czerni.