Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Małe wnętrza potrafią być prawdziwą zmorą aranżacyjną Ale jeśli będziemy kierować się kilkoma zasadami, uda nam się urządzić zachwycające i wizualnie przestronne pomieszczenie. Specjalnie z myślą o was przygotowaliśmy krótkie kompendium wiedzy o tym, jak optycznie powiększyć swoje własne M.

Zasada numer 1 – jasne kolory

Przyjaciółmi przestrzeni o niewielkich gabarytach są jasne kolory. Ściany, podłogi czy elementy wyposażenia utrzymane w białej, jasnoszarej, beżowej lub pastelowej tonacji wizualnie powiększają wnętrze. W ofercie Technistone możemy znaleźć konglomeraty kwarcytowe, z których możemy wykonać okładziny ścienne i podłogowe oraz stworzyć blaty, fartuchy kuchenne czy parapety utrzymane właśnie w takich wybarwieniach. Najciekawszym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz wydaje się wybór materiałów pochodzących z kolekcji Starlight, takich jak: Brilliant White, Brilliant Arabesco i Starlight White. Materiały te utrzymane są w krystalicznie białej tonacji, zaś dzięki wtopionym drobinkom szkła i zwierciadeł efektownie się mienią oraz odbijają światło, co również przekłada się na optyczne powiększenie przestrzeni.

Zasada numer 2 – mniej znaczy więcej

Wszelkiego typu ozdoby i bibeloty zagracają naszą przestrzeń, przez co wydaje się ona znacznie mniejsza. Podobnie kwestia wygląda z meblami – im ich więcej, tym mniej miejsca. Aby nadać naszym aranżacjom przestronności postawmy tylko na te najbardziej potrzebne elementy wyposażenia i dodatki. Pamiętajmy, minimalizm to słowo klucz podczas urządzania niewielkich pomieszczeń.

Zasada numer 3 – czas na lustra

W niewielkich pomieszczeniach warto powiesić lustra. Są one bardzo subtelnym i idealnie wtapiającym się w wystrój wnętrza elementem dekoracyjnym, a przy tym optycznie powiększają przestrzeń. Zawieszone poziomo poszerzają aranżację, natomiast pionowo podwyższają ją. Wieszając dwa lustra naprzeciwko siebie, możemy uzyskać efekt głębi, nadając tym samym stylizacji bardzo designerskiego looku.