Nowoczesna łazienka z naturalnymi elementami

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej możemy spotkać zestawienie drewna z kamieniem. Stylizacje tego typu prezentują się bardzo naturalnie… A czy są funkcjonalne? Naszym zdaniem TAK!

Wykańczając łazienkę produktami organicznego pochodzenia, możemy zbliżyć się do natury i znaleźć ukojenie w zaciszu własnego domu. Łącząc drewno z kamieniem kreujemy bardzo spójną, atrakcyjną oraz modną przestrzeń. Pamiętajmy jednak, że równie ważna co wygląd, jest kwestia związana z jakością produktów. Sprawdźcie, na jakie gatunki drewna i na jakie kamienie postawić, aby cieszyć się piękną i funkcjonalną łazienką przez długie lata!

Ciepło drewna

Drewno do każdego wnętrza potrafi wprowadzić wiele klimatycznego ciepła – nie inaczej jest z łazienkami. Dobierając odpowiedni gatunek, powinniśmy mieć jednak na uwadze, że rodzime odmiany nie są tak wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci, jak drewno egzotycznego pochodzenia. W związku z tym postawy na: cumaru, ipe, merbau czy teak odznaczające się głębokim wybarwieniem, efektownym usłojeniem oraz świetnymi parametrami technicznymi.

Piękno kamienia

Do wykańczania łazienek często wykorzystywany jest kamień naturalny. Pomimo wygórowanej ceny, nie posiada on tak dobrych właściwości jak mogłoby się wydawać. Zwolennicy wyjątkowego wyglądu tych drogocennych kamieni, mogą pokusić się jednak o zwieńczenie stylizacji konglomeratem kwarcytowym Technistone. Materiał ten w ok. 92% składa się z naturalnych komponentów, dzięki czemu śmiało można nazwać go kamieniem udoskonalonym technologicznie. Produkty Technistone dostępne są w wielu kolorach, zwykle niespotykanych wśród naturalnych surowców, co daje im znaczną przewagę na rynku kamieniarskim. Ponadto, materiał ten jest lekki, ciepły w dotyku, posiada antyseptyczną powierzchnię, podwyższoną odporność na zaplamienia i zarysowania oraz jest elastyczny, dzięki czemu płyty można dociąć do dowolnych rozmiarów i kształtów.

Drewno i kamień – duet doskonały

Zarówno drewno, jak i konglomerat kwarcytowy idealnie prezentują się w łazienkach, których właściciele podążają za najnowszymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz oraz potrafią docenić piękno niczym nieskażonej natury. Oprócz niezaprzeczalnych walorów związanych w wyglądem tych surowców, warto podkreślić ich doskonałe parametry użytkowe, dzięki którym nasza łazienka nie tylko będzie piękna, ale i funkcjonalna. Oba materiały świetnie sprawdzają się w roli blatów, okładzin ściennych i podłogowych.