Niezawodna czerń w aranżacji kuchni

Znudziły Wam się jasne kuchnie i szukacie pomysłu w jakim innym kolorze urządzić to wnętrze? Naszym zdaniem wybierając czerń, możecie uzyskać stylizację wprost z okładki ekskluzywnego magazynu wnętrzarskiego!

Czerń to kolor, po który chętnie sięgamy w wielu sferach naszego życia, jednak bardzo rzadko wykorzystujemy ją podczas urządzania wnętrz. Wydaje nam się, że jest zbyt przytłaczająca, ponura i depresyjna, a przecież przestrzeń, w której na co dzień funkcjonujemy powinna być jasna i wesoła. Jak się jednak okazuje, czarne wnętrza mogą prezentować się bardzo szykownie, stylowo i przytulnie!

Powodów dla których warto wybrać czerń jest wiele. Jest to ponadczasowy, zawsze modny i niezwykle szykowny kolor, który w dodatku świetnie komponuje się z każdą inną barwą, kreując z nią stylową przestrzeń. Chcąc wprowadzić czerń do kuchni, dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian lub wybór mebli właśnie w tym kolorze. Wyjątkowo stylowo będą wyglądały te na wysoki połysk wykończone blatami o połyskującej strukturze. W roli powierzchni roboczych doskonale sprawdzą się więc materiały Technistone, w skład których zostały wtopione drobinki szkła i zwierciadeł. Dzięki takiemu rozwiązaniu, powierzchnia blatów efektownie się mieni oraz rozjaśnia wnętrze, równoważąc ciemną aranżację. W ofercie Technistone możemy znaleźć trzy produkty tego typu: Brilliant Black, Brilliant Galaxy i Starlight Black. Pierwszy produkt odznacza się najdelikatniejszym rysunkiem, ponieważ w skład materiału zostały wtopione wyłącznie drobinki błyszczących elementów. Druga propozycja łączy w sobie wysoki połysk z rysunkiem typowym dla naturalnych kamieni, natomiast trzeci wariant w swoim składzie posiada duże iskrzące kawałki szkła i zwierciadeł.

Czerń doskonale sprawdzi się na dużych metrażach, ale również na tych nieco mniejszych – wystarczy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu centralnemu i punktowemu oraz stylowym lampionom i świecznikom, kuchnia rozjaśni się oraz nabierze przytulności. Jeśli nie jesteście zwolennikami monochromatycznych stylizacji, zawsze możecie postawić na czerń w swojej kuchni jedynie w postaci akcentów: pomalować tylko jedną ścianę, jasne meble zestawić z czarnymi blatami, wybrać czarne zasłony, akcesoria kuchenne lub dekoracje.