Nieśpieszna jesień w progu naszego domu

Bądźmy wdzięczni za klimat, w którym żyjemy, ponieważ każda pora roku przynosi całkiem inny wachlarz możliwości jej wykorzystania. Są osoby, które czują się przybite nadchodzącym okresem, ale są i takie, w których wreszcie po męczącym lecie budzi się nowa energia, pulsująca w całym ciele. Wreszcie mają ochotę tworzyć lub uczyć się czegoś nowego. Jesień jest przepiękna ze swoją paletą kolorów i ziemistym aromatem powoli butwiejących liści. Ciepłe promienie słońca jeszcze nie pozwalają, by nieprzyjemnie przenikało nas zimno chłodnego wiatru. Prezentujemy kilka inspiracji, jak sprawić, by magia jesieni zagościła w każdym pomieszczeniu domu.

 

Jesień wchodzi głównymi drzwiami

Przywitajmy ją ozdobnym wieńcem na drzwiach domu. Można go zrobić z naturalnych dóbr ziemi, które rosną właśnie teraz i czarują swoimi kolorami. To właściwy czas na zbieranie głogu, bawełny, wrzosu, szyszek, orzechów laskowych lub miechunki. Przez cały rok mamy do dyspozycji na przykład bukszpan i krzak jagody. Tworzenie wieńca to sposób na doskonały odpoczynek i zabawę, w którą można włączyć dzieci. Zbieranie tych skarbów nauczy je obserwować i dostrzegać świat wokół siebie i rozpoznawać rośliny.

 

  • Save

Wykorzystaj naturalne komponenty, które można potem odnieść do lasu. (TechniStone®, Noble Concrete Grey)

 

Jesień ma czas na kreatywność

Chłodniejsze miesiące to idealna okazja, by zwolnić, odpocząć i znaleźć czas na poświęcenie się długo odkładanym pomysłom czy projektom, na które w zbyt pełnym przygód lecie nie było czasu. To właśnie czas na dzierganie skarpetek pod choinkę lub planowanie nowej łazienki albo domowego biura. Jesień jest wręcz stworzona do planowania remontów i zmian. Wszystko można starannie przemyśleć i zmierzyć, by wraz z nadejściem wiosny z pełną werwą zacząć to realizować. A kto w lecie nie próżnował i część projektowania i planowania ma już za sobą, może teraz przygotować sobie kąpiel z olejkami eterycznymi i przy dźwiękach ulubionej muzyki wyobrażać sobie, jak pięknie będzie to wszystko wyglądać po zmianach.

 

Pearl Rocca - prywatna rezydencja
  • Save

Przy projektowaniu łazienki jest do dyspozycji znacznie więcej materiałów, niż mogłoby się wydawać. Oprócz tradycyjnych płytek i kafelek są jeszcze farby odporne na mycie, tynki dekoracyjny z efektem betonu lub konglomerat kamienny. Jest bardzo praktyczny do stosowania w łazienkach, ponieważ nie nasiąka wodą, nie ma porów, jest odporny na bakterie i jest bardzo łatwy w utrzymaniu. ( TechniStone®, Pearl Rocca)

 

Jesień lubi atmosferę

W bawialni chcemy spędzać przyjemnie czas przy każdej pogodzie. Nawet słuchanie padającego deszczu znacznie bardziej uspokaja, kiedy obserwujemy krople przez okno otuleni kocem z kubkiem gorącego kakao w dłoniach. Nie trzeba za wszelką cenę bronić się przed melancholijnym nastrojem. Czasem warto się mu poddać: zapalić świeczki i lampki lub rozpalić w kominku, poczuć upojny zapach cedru, wanilii, bergamotki lub drzewa sandałowego, które najbardziej pasują do jesiennego nastroju i w ten sposób poprawić sobie samopoczucie, nawet przy okropnej pogodzie.

 

  • Save

Trzaskanie ognia w kominku, nawet w tym ekologicznym, stworzy niepowtarzalną atmosferę pełną przyjemnego ciepła. Dodajmy do tego jeszcze książkę i gorącą czekoladę i nawet ten największy wróg jesieni podda się urokowi tego czasu. (TechniStone®, Noble Concrete Grey, Ambiente Light)

 

Jesień lubi odpoczywać

Przytulna sypialnia to podstawa. Choć większość czasu spędza się w niej na śnie, jest to jednak pierwsza rzecz, którą widzimy otwierając oczy każdego ranka. Niemniej ważne jest także zasypianie. Dobra książka i napar z rumianku to dużo bardziej pomocne połączenie niż tabletka na sen. Warto wygospodarować sobie chwilę czasu na ten przyjemny rytuał, by potem spać jak suseł. Dobrze też zainwestować w porządną pościel, na przykład lnianą, lub w naprawdę dobre wełniane koce, które wytrzymają całe dekady. I są taaaaak cudowne w dotyku.

 

Jesień króluje na stołach

Jesień to doskonały czas, by w pełni wykorzystać dary natury i nauczyć się przechowywać na dłużej to, co ulotne. Jabłka można przetworzyć chyba na tysiąc sposobów, a zamarynować lub zakwasić można niemal wszystko. Jest to znacznie prostsze niż się wydaje, a pozwala na tworzenie mnóstwa magicznych rzeczy, z których możemy potem korzystać przez kilka kolejnych miesięcy, przygotowując jedzenie dla naszych bliskich, którym wyrażamy w ten sposób naszą miłość i przywiązanie. W sumie jesień to także czas pełny miłości, której ciepła potrzebujemy więcej niż kiedykolwiek indziej.

  

Dla wzmocnienia odporności rekomendujemy cudowne złote mleko z kurkumą, cynamonem, miodem i chili. (TechniStone®, Noble Imperial Grey, Noble Concrete Grey)