Najnowsze trendy – jak urządzić najbardziej funkcjonalną kuchnię?

Z roku na rok powstają nowe pomysły jak najlepiej i najefektywniej dostosować kuchnię do naszych potrzeb. Architekci wnętrz prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach, by nasze pomieszczenia były ergonomiczne, wygodne i stylowe. Oto kilka najnowszych trendów.

Połączenie kuchni z jadalnią

Kuchnia przechodząca w jadalnię lub salon to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Dzięki temu ustawieniu pomieszczenie staje się otwarte i przestronne. Ponadto, jest ono także dużo bardziej funkcjonalne. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się duże blaty kuchenne dzielące pomieszczenia. Często pełnią one także funkcję baru lub stołu jadalnego w połączeniu z powierzchnią roboczą w kuchni.

  • Save

Wielofunkcyjne zlewozmywaki

Zlewozmywak w kuchni nie musi służyć tylko do mycia naczyń i opłukiwania warzyw. Może także służyć jako stojak do wina, miejsce na świeże zioła czy powierzchnia do krojenia. Dzięki zintegrowaniu zlewozmywaka z blatem kuchennym z konglomeratu kwarcytowego TechniStone®, oszczędzamy miejsce, a ponadto dodajemy stylu naszej kuchni. Ponadto, nasza kuchnia staje się łatwiejsza w utrzymaniu.

  • Save

Płyta ścienna jako element dekoracyjny

Powierzchnia ścienna w kuchni to nie tylko element mający na celu utrzymanie czystości podczas przygotowywania potraw. Dziś, obicie ścian może także pełnić niezwykle ważny element dekoracyjny, nadający wnętrzu wyjątkowy charakter.

Elegancka i prosta, pojedyncza płyta jest nie tylko bardzo efektowna, ale także zapewnia prostsze czyszczenie niż pojedyncze płytki ścienne.

  • Save
 

Minimalizm kuchenny na topie

Minimalizm nadal króluje w nowoczesnych kuchniach. Proste barwy bieli, czerni i szarości w połączeniu ze stonowanymi dodatkami tworzą nietuzinkowe wnętrze w loftowym charakterze. Elementy kuchenne są schowane za szafkami czy wbudowane w blat czy wyspę kuchenną. Dzięki temu zyskujemy bardziej wyszukany i przestronny efekt.

  • Save

Łączenie stylów

Niezależnie czy podoba nam się klasyczny, czy nowoczesny wystrój kuchni. Dziś nie musimy wybierać. Zgodnie z nowymi trendami, możemy zdecydować się na połączenie stylów. Kamienna szarość świetnie prezentuje się w otoczeniu drewna. Klasyczny marmur dobrze komponuje się z minimalistyczną bielą i srebrnymi dodatkami. Wybór należy do Ciebie.