Na fali letnich inspiracji – CZĘŚĆ II

Jeżeli przeczytali już Państwo pierwszą część naszej letniej mini serii pełnej gorących trendów, które pomogą uprzyjemnić parne letnie dni, zapraszamy do dalszej lektury i przypływu nowych inspiracji w postaci nowatorskich projektów kuchni.

Kuchnia zalana słońcem

Szybki i prosty sposób, jak dodać kuchni letniego charakteru, to wprowadzić do niej mosiądz, miedź lub złoto. Gwarantujemy, że wtedy nikt nie przeoczy nawet uchwytu drzwiczek szafek kuchennych. Ten element często jest w trakcie projektowania kuchni niedoceniany i rozpatrywany na szarym końcu, a przy tym ogrywa w niej na tyle zasadniczą rolę, że wpływa na jej ogólny charakter. Oszałamiający efekt uzyskamy zwłaszcza wtedy, gdy metalowe elementy będą grać w grę na kontrasty „kto z kogo” z kamienną płytą. Warto dobrze zastanowić się także nad zlewem i baterią kuchenną – do wyboru jest nowoczesny minimalistyczny zlew podwieszany lub tradycyjny nakładany. W odważnym mosiądzu lub złocie przy pierwszych porannych promieniach cała kuchnia się dosłownie rozbłyśnie. Zlewy wykonane z konglomeratu kamiennego spływają się ponadto optycznie z blatem kuchennym, są praktycznie niezniszczalne i bardzo łatwe w utrzymaniu.

 

  • Save

Pozwól kuchni mówić za Ciebie (Noble Athos Brown; Taurus Terazzo Black)

 

Świeży powiew zrównoważonego rozwoju

Nic tak nie podniesie na duchu, jak świadomość korzystania ze stabilnego, niezawodnego i ekologicznie zrównoważonego materiału. Zieleń to już nie tylko obowiązkowy element dla zdrowia na talerzu, ale i zdrowego domu.

Jest tyle opcji blatów i tyle wzorów, że naprawdę ciężko wybrać ten jedyny właściwy. Za granicą już od dłuższego czasu wygrywa kamień, i nie ma się czemu dziwić. Jest bardzo wytrzymały i po prostu wygląda świetnie. Nawet z ekonomicznej kuchni potrafi wyczarować klejnot całego domostwa. Dzięki postępowi technologicznemu nie trzeba wykuwać całych kamiennych bloków i wybierać tych najładniejszych o najczystszej strukturze. Istnieje możliwość wykorzystywania kamienia i ułamków jako surowca wtórnego, z którego można stworzyć praktycznie dowolny wzór. Trwały wygląd o luksusowym charakterze i lepsza funkcjonalność są powodem, dla którego konglomerat kamienny zdobywa coraz większą popularność.

Bez względu na to, czy decydują się Państwo jedynie odświeży kuchnię, czy zmienić ją całkowicie od podstaw, mamy dla was bogatą ofertę wzorów z których wybiorą Państwo ten, od którego ciężko będzie Państwu odwrócić wzrok i który „dotknie Was do żywego”. Na pewno rozpoznają Państwo to uczucie; każdy wzór TechniStone® ma swoją własną historię, swoją indywidualną strukturę, nadającą mu osobowości. Jest oryginalny, trwały i ekologiczny.

 

Natura pasuje do natury. (Noble Concrete Grey)
  • Save

Natura pasuje do natury. (Noble Concrete Grey)

 

Czarno-biały świat

Czarno-biała nieśmiertelna klasyka, do której sięgamy od zawsze i która nadal się nam nie znudziła. Jak zinterpretować ten styl w niestereotypowy sposób i odświeżyć go o letnie elementy? Wrażenie luksusu i nowoczesności, które wywołują te dwa dominujące kolory, można podkreślić metalowymi elementami albo przeciwnie – rozbić je elementami w stylu retro. Zachęcamy do poeksperymentowania także z kolorowymi akcesoriami kuchennymi czy półkami. Surowość czarno-białej kuchni złagodzą naturalne tekstylia i drewno. Wszyscy wiemy, że czarny i biały pasuje praktycznie do wszystkiego. Dlatego nie trzeba obawiać się odważniejszych połączeń i wzorów. Kolorowa szyba czy klasyczny patchwork to świetny sposób na stworzenie z kuchni inspirującej przestrzeni.

 

Noble Areti Bianco; Crystal Polar White
  • Save

Zabawa w kontrasty – w kolorach i powierzchniach (Noble Areti Bianco; Crystal Polar White) 

 

To która kuchnia jest tą wymarzoną, w której chcieliby Państwo tworzyć kulinarne letnie przysmaki? Pozostałe inspirujące projekty profesjonalistów można znaleźć w nasze galerii.