Na fali letnich inspiracji – CZĘŚĆ I

Dla nikogo nie będzie to chyba zaskoczeniem, ale mamy środek lata i zanim się Państwo obejrzą, znów zaleje nas masa artykułów na temat hygge i wełnianych koców w barwach jesiennych liści. Wiosna to idealny czas na wysprzątanie nawet tych najciemniejszych kątów domu, z kolei lato nie pozwala nam na przebywanie w domu zbyt długo. Może tylko przez krótką chwilę, kiedy chcemy się schować przed palącym słońcem i gorącem, aby nabrać sił przed wieczornym grillowaniem…

A kto wie, co jest wspólnym mianownikiem wszystkich letnich atrakcji? Oczywiście nie licząc basenu, na który zwłaszcza osoby mieszkające w blokach nie mogą sobie pozwolić. Tak, zgadza się, to kuchnia. Przygotowywanie letnich drinków, wieczornego grilla, mieszanie sałatek i eksperymenty z egzotycznymi dipami. Już z niecierpliwością czekają Państwo, co powiedzą na nie przyjaciele lub rodzina i jak wspólnie będziecie spędzać długi, ciepły, letni wieczór? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dlaczego i w jaki sposób to strategiczne dla biesiad i kulinarnych przeżyć miejsce odmłodzić, odświeżyć i dodać mu trochę letniego wdzięku – od mocnych, pięknych kolorów po odważne kontrastowe zestawienia materiałów. Kilka inspiracji, jak rozjaśnić słońcem Państwa wnętrza!

 

Soki i owoce na blacie TechniStone® Noble Areti Bianco
  • Save

Jasne, świeże, żywe – przyśpiesz bicie serca Twojego domu dzięki wyrazistym kolorom. (Noble Areti Bianco)

 

Kamień schłodzi ciało i rozbudzi umysł

Kiedy tylko słupek rtęci na termometrze zbliża się do letnich 25°C, wyciągamy z szafy ubrania w czystej bieli albo żywych kolorach, które podkreślą naszą opaleniznę. Czarny kolor i rozgrzany beton na ulicach oznaczają gorące „piekło”, dlatego uciekamy z miasta gdziekolwiek, byle w cień drzew. Kiedy przeniesiemy ten trend do kuchni, powstaje przestrzeń pełna wyrazistych kolorów, którą idealnie uzupełniają zielone rośliny. Zioła, podwieszone gałązki płożących roślin i studząca powierzchnia płyty kamiennej stworzą z Państwa domu oazę pośrodku pustyni.

 

Kuchnia Przyciągający uwagę marmurkowy kamień. (Crystal Calacatta Amnis)
  • Save

Efekt płynącej rzeki, która płynie Twoją kuchnią i schładza wpadające promienie południowego słońca. (Crystal Calacatta Amnis)

 

Doskonałym dopełnieniem eleganckiego białego kamienia jest drewno. Oba materiały nie tylko idealnie pasują do siebie kolorem, ale ich kontrastowe struktury tworzą cudownie harmonijną przestrzeń, która z jednej strony jest przytulna, a z drugiej daje uczucie świeżości.

 

Biała kuchnia ze stołami i krzesłami, lodówka Najgorętsze letnie trendy
  • Save

Pozwól na wniknięcie światła i przyrody do Twojego domu, przyniosą Ci przyjemne orzeźwienie i równowagę. (Crystal Diamond)

 

Pulsująca promenada barw

Jednym z silnych kolorystycznych trendów tegorocznego lata jest kolor turkusowy, który przywołuje wspomnienia o nocnych szaleństwach i nadmorskiej riwierze. Zachęcamy Państwa do przemalowania niektórych elementów mebli kuchennych lub ścian na turkusowo albo do wpuszczenia tego koloru w przestrzeń kuchni w postaci akcesoriów lub naczyń. Jeżeli turkus nie jest w Państwa stylu, wybierzcie po prostu kolor, który wywołuje na Państwa twarzy uśmiech promienny jak letnie słońce! Morelowy, malinowy, mięta? Wszystkie te kolory to bardzo popularne i soczyste barwy, które łatwo połączyć z różnymi fakturami białego, szarego lub czarnego kamienia. Państwa kuchnia będzie wręcz pulsować letnią energią.

 

Jasny turkus w połączeniu z monochromatycznym wyglądem to skwierczący letni klimat. (Gobi Black)
  • Save

 Jasny turkusowy kolor roztańczy całą kuchnię. (Gobi Black)

 

Przyroda poprawi samopoczucie, doradzi i podziękuje

Marmur i efekt marmuru znów wracają do łask. Jego ciekawa i żywa struktura nie może się znudzić, a jeszcze przyciągnie niejeden ciekawski wzrok. W naturalnych wzorach konglomeratu kamiennego rewelacyjne jest to, że oferują tak wiele możliwości, jak dzięki nim ożywić wnętrza i dodać im luksusu. Płyta kuchenna, płyta łazienkowa, odważny wzór z kamienia na ścianie lub parapet, służący jako stylowe miejsce do wieczornego odpoczynku. Za wybór kamienia, który bardzo łatwo utrzymać w czystości, na pewno będą wdzięczne Państwa ręce. Wdzięczna będzie także przyroda, ponieważ konglomerat kamienny to rozwiązanie oszczędzające jej zasoby. Podziękuje Państwu także portfel, ponieważ materiał ten będzie w kuchni służył jeszcze Państwa dzieciom i kolejnym pokoleniom…

Przewróćcie Państwo kartkę, na kolejnej „stronie” naszego blogu czeka druga część tego artykułu, bo przecież letnich inspiracji nigdy za wiele.