Na co zwrócić uwagę kupując nowy blat?

Wybór nowego blatu do kuchni lub łazienki może być dość skomplikowany i czasochłonny. Na rynku dostępne są niezliczone ilości materiałów i kolorów. Jeśli zastanawiasz się nad tym, który z nich będzie dla ciebie najlepszy, zwróć uwagę na najważniejsze aspekty. Ważnymi elementami są trwałość, koszt materiału oraz instalacja, a także sposób, w jaki powierzchnia będzie współgrała z wystrojem Twojego domu.

Wybór materiału

Niektóre materiały, takie jak granit, wapień, marmur, konglomerat kwarcytowy a nawet stal nierdzewna są obecnie stosowane nie tylko w  kuchniach ale także w łazienkach. Blaty łazienkowe są z pewnością nieco mniej zużywane niż powierzchni kuchenne. Jednak w obydwu przypadkach powinieneś rozważyć materiały, które są bardziej odporne na plamy i zanieczyszczenia. Konglomerat kwarcytowy TechniStone® to jeden z najbardziej popularnych wyborów, z uwag na niezwykła odporność na uszkodzenia i zabrudzenia, a także prostotę w utrzymaniu. Kamień naturalny bardzo łatwo uszkodzić, często pojawiają się odbarwienia i plamy. Dzięki technologii zastosowanej w blatach z konglomeratu kwarcowego, powierzchnia z pewnością zachowa najlepsza jakość i wygląd przez najdłuższy czas.

  • Save

Sprawdź  wszystkie szczegóły

Warto pamiętać, że korzystanie z małych próbek może utrudnić wizualizację wyglądu materiału w Twojej kuchni czy łazience. Dobrze jest korzystać z narzędzi do projektowania online, ale ważne jest też by przyjrzeć się materiałom z bliska i zabrać do domu większe próbki. Większy rozmiar sprawi, że łatwiej będzie ci wyobrazić sobie swoje wnętrze z wykorzystaniem danego koloru czy materiału. Próbki można wypożyczyć z zakładu kamieniarskiego w Twojej okolicy.

Wybierz swój styl

Kiedy masz już pomysł na styl swojego wnętrza, dobierz odpowiedni kolor do wystroju. Blat kuchenny w marmurowym stylu z pewnością spełni się świetnie w tradycyjnym wnętrzu, a także świetnie wpisze się do popularnego obecnie trendu włoskiego. Jednolite kolory  idealnie pasują do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. W swojej ofercie marka TechniStone® posiada niezwykle bogatą paletę projektów wpisujących się w każdy styl łazienki czy kuchni.

  • Save

Dostosuj powierzchnię do wielkości pomieszczenia

Bardzo ważnym elementem wyboru blatów jest rozmiar Twojej kuchni czy łazienki, a także ich funkcjonalność. Jeśli dużo gotujesz, postaraj się jak najwięcej miejsca przeznaczyć na powierzchnię roboczą. W większych pomieszczeniach, możesz pomyśleć o wyspie kuchennej z dobranym do niej blatem.