Mokra robota, czy czysta przyjemność?

Zlew stanowi nieodzowny element każdej kuchni i to niezależnie od jej wielkości, liczby osób z niej korzystającej, rodzaju wyposażenia, czy obecności zmywarki. Kiedyś miejsce przeznaczone wyłącznie do zmywania naczyń, dzisiaj zachwyca wielością funkcji i różnorodnością form. Jednak jaki zlewozmywak wybrać oraz jakie zapewnić mu towarzystwo, aby został z nami na lata?

Wielkość ma znaczenie

Obecnie na rynku istnieje szeroka gama zlewozmywaków dających się dopasować do każdej przestrzeni kuchennej bez względu na jej wielkość czy ustawność. I tak, dla kawalerek z aneksem kuchennym, bądź niewielkich mieszkań w bloku, poleca się jednokomorowe konstrukcje, które dodatkowo mogą być wyposażone w specjalne nakładki typu deska bądź durszlak. Dzięki tego typu dodatkom zaoszczędzimy miejsce i bez problemu wykonamy wszelkiego rodzaju prace kuchenne, które zazwyczaj wymagają większej przestrzeni. Dla obszerniejszych kuchni nie wyposażonych w zmywarkę odpowiednie będą zlewozmywaki dwukomorowe, a rodziny z dziećmi z pewnością docenią wygodę i funkcjonalność struktury dwuipółkomorowej, która dodatkowo może być wyposażona w miejsce przeznaczone na osuszanie naczyń.

Stal, granit, a może ceramika?

Jeśli zdecydowaliśmy się na konkretną wielkość zlewozmywaka, kolejnym krokiem powinno być rozważenie materiału, z którego nasz zlew będzie wykonany. Także i tutaj mamy z czego wybierać, dlatego przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania względem centralnego miejsca w kuchni. Niewątpliwie najpopularniejszym tworzywem jest stal, która zachęca nabywców także przystępną ceną oraz neutralnym wyglądem, który bez problemu dopasuje się do wystroju każdej kuchni. Minusem jest niestety podatność na powstawanie zacieków oraz przypadkowych zarysowań. Alternatywą dla stali jest granit charakteryzujący się bardzo dużą trwałością oraz niewątpliwymi walorami wizualnymi. Wiele osób wybiera właśnie tego typu zlewozmywaki ze względu na estetykę oraz funkcjonalność, trzeba jednak pamiętać, że granit jest materiałem stosunkowo ciężkim, nie należy także do najtańszych. Potencjalni nabywcy powinni więc wziąć pod uwagę wzrost kosztów wiążących się także z umocnieniem półki, na której zlew taki będzie oparty. Producenci zlewozmywaków proponują nam także komory ceramiczne, wykonane z tworzyw sztucznych, emaliowane, a nawet kamienne, tak więc na wybór w ofercie nie można narzekać.

Zlewozmywak.. i co dalej?

Każdy użytkownik kuchni zapewne zdaje sobie sprawę, że zlew i jego okolice to przestrzeń trudna i wymagająca. Musi znosić częste zalewanie wodą, rozmaite plamy, całą masę zapachów, a także wydarzenia ekstremalne, jak na przykład przypalenie papierosem. Tak kłopotliwa powierzchnia z pewnością wymaga blatu, który sprostałby oczekiwaniom zarówno wieloosobowej rodziny, jak i singla prowadzącego imprezowy styl życia. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w obu przypadkach jest blat konglomeratowy Technistone. Wykonany z trwałego, odpornego na ścieranie i zarysowania materiału naturalnego jest w stanie przetrwać wszystkie próby, na jakie codziennie wystawiamy nasze kuchenne powierzchnie użytkowe. Nie sprawi także problemów, jeśli chodzi o dopasowanie wymiaru do nawet najmniejszej lub niestandardowej w wymiarze kuchni – blaty Technistone dają się bowiem dowolnie formować i bezspoinowo łączyć. Mają także o wiele większą wytrzymałość, niż popularne blaty drewniane, czy ceramiczne, a także bogatą ofertę kolorystyczną, która zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. Podsumowując, sam wybór zlewu nie wystarcza do jego komfortowej i bezproblemowej eksploatacji. Dopiero spojrzenie w szerszej perspektywie i wzięcie pod uwagę nie tylko samych właściwości zlewozmywaka, ale także specyfiki jego otoczenia  gwarantuje wieloletnie i efektywne użytkowanie.