Modern Comfort – gorący trend 2018 roku!

Koniec roku to czas, w którym z uwagą śledzimy nowe trendy. Przyglądamy się stylom, kolorom, wzorom i dodatkom, które będą dominować w najbliższych miesiącach. Jednym z trendów, który szczególnie przykuł naszą uwagę jest styl modern comfort łączący przytulność z nowoczesnym szykiem.

Wnętrza zaaranżowane w konwencji modern comfort koją i zachwycają elegancją. To w nich możemy się ukryć przed zgiełkiem codzienności oraz odnaleźć azyl zwłaszcza w długie, zimowe wieczory. Poznajcie bliżej wielki trend nadchodzącego roku!

Jak tu przytulnie…

Przestrzenie urządzone w estetyce modern comfort utrzymane są w naturalnych, stonowanych barwach – głównie beżach i szarościach. Dzięki temu prezentują się bardzo harmonijnie i sprzyjają wycieczeniu. Kluczowy dla tego stylu jest wybór mebli. Sprzęty powinny mieć obłe kształty i miękkie linie – dzięki temu będą sprawiały wrażenie niezwykle lekkich, natomiast sofy i fotele powinny kusić wygodą. Dzięki zwieńczeniu stylizacji miękkimi i puszystymi tkaninami, nadamy aranżacji przytulności i klimatycznego ciepła.

…i elegancko!

Aranżacje modern comfort to jednak nie tylko ciche zakątki przeznaczone do wypoczynku, ale również miejsca, które zachwycają swoją ponadczasową elegancją. A wiadomo, nic tak dobrze nie podkreśli ich dostojnego charakteru, jak marmurowe powierzchnie albo ich alternatywa – konglomeraty kwarcytowe Technistone przypominające swoim wyglądem naturalne kamienie. Powierzchnie tego typu mogą pojawić się na przykład na podłodze lub w postaci blatów i fartuchów kuchennych albo blatów stołów jadalnianych i stolików kawowych. We wnętrzach urządzonych w konwencji modern comfort świetnie sprawdzą się elementy wykonane z kamienia udoskonalonego technologicznie w jasnych wybarwieniach, takie jak: Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara, Noble Supreme White, Noble Ivory White lub Noble Olympos Mist. Aby dodatkowo podkreślić elegancki charakter przestrzeni warto zadbać o kilka dodatków, najlepiej utrzymanych w ciemniejszych kolorach i o połyskliwej powierzchni, takich jak: stylowe wazoniki, świeczniki, latarenki czy półmiski.