Mieszkanie idealne dla singielki

Dynamiczny tryb życia, ciągły pośpiech, brak wolnej chwili, to tylko kilka rzeczy, które opisują styl życia typowej współczesnej singielki. W tym kontekście ważna jest więc właściwa organizacja czasu i przestrzeni w każdej sferze jej życia. Jak zaaranżować mieszkanie idealne dla niezależnej kobiety, które będzie funkcjonalne i nowoczesne?

FUNCJONALNOŚĆ PRZESTRZENI

Stworzenie mieszkania dla singielki, które będzie spełniać jej oczekiwania to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę potrzebę niezależności i komfortu właścicielki. Dobrym rozwiązaniem może być połączenie pomieszczeń w jedną spójną całość, gdzie nie ma granic pomiędzy kuchnią, salonem czy miejscem do pracy. Dzięki temu wnętrze sprawi wrażenie większego i stanie się bardziej funkcjonalne. To rozwiązanie doskonale sprawdza się zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu, gdzie możliwość swobodnego przemieszczenia się może być utrudniona, a to wpływa na wygodę codziennego użytkowania. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi styl nowoczesny, wprost stworzony dla singielek.

PRZEDE WSZYSTKIM MINIMALIZM I PROSTOTA

Trendowi modernistycznemu przyświeca idea „mniej znaczy więcej”. Dlatego w tej stylistyce królują podstawowe kolory, w których najczęściej łączy się biel czernią w różnych kombinacjach, ale nie tylko. Tradycyjne zestawienie urozmaicić można nietypowym dodatkiem w formie oryginalnej ozdoby czy ściany pomalowanej na żywy kolor. Nowoczesna singielka doceni proste, ale funkcjonalne meble. W tym stylu nie ma miejsca na przesadną ilość ozdób. Wnętrze można jednak wyróżnić np. poprzez zastosowanie wiszącej szklanej lampy w kształcie łezki lub lampy stojącej np. w odcieniach brązu z delikatnym wzorem czy za pomocą okrągłego plafonu. Intrygujący charakter wnętrza można też uzyskać wykładając ścianę konglomeratem kwarcytowym w kolorze Harmonia Yosemite. Ten materiał, dzięki szaremu odcieniowi o matowej powłoce nadaje wnętrzu ponadczasowej elegancji.

Styl mdoernistyczny to bardzo popularny trend, który jest doskonałym rozwiązaniem aranżacyjnym, zwłaszcza dla singielek, które pragną tworzyć miejsca minimalistyczne, ale i z wyrazem, który odzwierciedli ich unikalny temperament.