Mała łazienka – miejsce o wielkim znaczeniu

Funkcjonale i stylowe urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Przy projektowaniu tego niewielkiego pomieszczenia należy pamiętać nie tylko o praktycznym ulokowaniu niezbędnych urządzeń sanitarnych oraz półek i szafek na przybory kosmetyczne, ale również o tym, aby nasze wnętrze było funkcjonalne i estetyczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób pragnących w sposób nieszablonowy urządzić swoją małą łazienkę, firma Technistone oferuje konglomerat kwarcowy – materiał wysokiej jakości, który wyprodukowany jest z naturalnych składników, takich jak kwarc czy granit. Dzięki swoim unikalnym właściwościom idealnie sprawdza się on w pomieszczeniach, w których elementy wykończenia mają kontakt z wodą. Dzięki bogatej ofercie firmy, powierzchnie konglomeratowe można wykorzystać zarówno jako płytki ścienne, płytki podłogowe, a także blaty łazienkowe. Do ich zalet należy przede wszystkim wspomniana już wodoodporność, dzięki której płyty będą nam służyć przez naprawdę wiele lat. Kolejnym walorem jest waga produktu: jest on dużo lżejszy niż kamień, w związku z czym nie trzeba dodatkowo żebrować szafek oraz można sobie pozwolić na naprawdę solidny blat o znaczącej grubości. Ważnym aspektem jest także fakt, że płyty firmy Technistone przyjmują temperaturę otoczenia, co oznacza, że możemy swobodnie chodzić na boso po naszej łazience, nie martwiąc się o przeziębienie. Co więcej, powierzchnia płyt jest antybakteryjna, więc możemy być spokojni nawet o najmłodszych członków rodziny, którzy ciekawi świata chętnie poznają wszystko z bliska.

Technistone posiada w swojej ofercie szeroką gamę wzorów i kolorów płyt, więc każdy może znaleźć odpowiedni wariant dla swojego wnętrza. Do małych łazienek zalecane jest jednak skorzystanie z bardzo jasnych odcieni, najlepiej śnieżnobiałych np. Crystal Absolute White, gdyż takie barwy optycznie powiększają wnętrze.

Fakt, że łazienka jest mała, nie znaczy, że nie możemy pozwolić sobie na wannę. Wręcz przeciwnie. Bardzo popularnym ostatnio na rynku budowlanym rozwiązaniem jest wykorzystanie wanny prysznicowej, która łączy w sobie zarówno możliwość wzięcia długiej i relaksującej kąpieli po ciężkim dniu, a także opcję szybkiego prysznica przed wyjściem do pracy.

Dobrym pomysłem jest również montaż umywalki nablatowej, której podstawę stanowić będzie solidna powierzchnia, np. z konglomeratu kwarcowego Technistone, odporna na zarysowania i uszkodzenia, umożliwiająca przechowywanie na niej różnego rodzaju kosmetyków, przyborów toaletowych, a także, w zależności od preferencji, kwiatów doniczkowych.

Nie od dziś wiadomo, że duże lustra powiększają optycznie pomieszczenie, dlatego warto w nie zainwestować oraz umieścić je nad umywalką. Dobór odpowiedniego oświetlenia również ma ogromny wpływ na wygląd małego wnętrza. Warto pamiętać o tym, aby nie montować tylko jednego centralnego oświetlenia, lecz pomyśleć o wielu źródłach światła, jak kinkiety, podświetlane lustro i szafki. Jasne, halogenowe oświetlenie sprawi, że łazienka wyda się czystsza i większa.

Przy projektowaniu łazienki należy dokładnie przemyśleć ulokowanie urządzeń sanitarnych oraz sprawdzić na jakie maksymalne wymiary możemy sobie pozwolić, by nasza mała łazienka była wygodna w użytkowaniu. Warto zapoznać się również z ofertą Technistone, dzięki której nasza łazienka oprócz funkcjonalności może zachwycać ciekawym designem.