Lotnisko Heathrow po renowacji

Większość z nas organizuje swoje urlopy w lipcu lub w sierpniu. Piękna, słoneczna pogoda i wysoka temperatura na zewnątrz zachęcają do opuszczenia miejsca zamieszkania. Zazwyczaj wyjeżdżamy na kilka – kilkanaście dni po to, aby odetchnąć od codzienności, pozwiedzać oraz odkryć nowe fascynujące miejsca. Chętnie decydujemy się na zagraniczne kierunki, aby mieć pewność, że podczas naszego wypoczynku będziemy mieć zagwarantowaną piękną, słoneczną pogodę.

W związku z tym wybieramy samolot, dzięki któremu podróż jest szybka i wygodna. Niestety, czasem bywamy skazani na kilkugodzinną przerwę w trakcie naszego lotu – co dalej? Na szczęście współczesne lotniska są innowacyjnymi architektonicznie kompleksami, które coraz częściej przejmują rolę wizytówki każdego dużego miasta XXI wieku. Nowo wybudowane porty lotnicze zajmują się nie tylko obsługą pasażerów, ale coraz częściej posiadają  także galerie handlowe, hotele, restauracje, zaplecza konferencyjne czy kina. Jako, że klienci lotnisk stają się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o jakość obsługi i infrastrukturę, supernowoczesne terminale starają się w pełni sprostać wzrastającym oczekiwaniom. Przeszklone obiekty budowane są z najlepszych materiałów, gwarantujących bezpieczeństwo, dobrą akustykę, a także prestiżowy wygląd. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wykończenia wnętrz w komercyjnych częściach lotnisk, których elegancki wygląd  w dużej mierze warunkuje poziom obrotów. Dodatkowo zwiększające się natężenie ruchu pasażerów wymusza prace remontowe na istniejących już lotniskach, tak, jak miało to miejsce w przypadku portu lotniczego jak Heathrow w Londynie, które w 2011 roku przeszło niesamowitą metamorfozę. Celem renowacji był nie tylko wzrost komfortu korzystania z obiektu, ale także podniesienie standardu wykończenia. Dlatego też do odświeżenia wnętrz wykorzystano materiały firmy Technistone, które posłużyły do stworzenia m.in. posadzek, blatów barowych, czy witryn sklepowych. Wybrano uniwersalne i ponadczasowe kolory: Starlight White i Starlight Black, które dzięki zawartości drobin szkła i zwierciadeł elegancko połyskują w jasnych światłach lotniska. Klasyczna kolorystyka oraz wysoki połysk pozwoliły rozświetlić wnętrze lotniska Heathrow czyniąc go miejscem pięknym, eleganckim i stylowym. Poza walorami estetycznymi, dużą rolę w wyborze materiału do wykończenia portu odegrały także parametry techniczne. Konglomerat kwarcowy jest bowiem materiałem wyjątkowo trwałym i odpornym na ścieranie, co ma szczególne znaczenie w przypadku miejsc o intensywnej eksploatacji. Dodatkowo wyróżnia się niską nasiąkliwością, higienicznością oraz stałością koloru. Cenną zaletą w przypadku wielkopowierzchniowych realizacji jest także higieniczność oraz łatwość konserwacji.

Produkty firmy Technistone idealnie nadają się do wykończenia prestiżowych obiektów publicznych, takich jak lotniska, zapewniając luksusowy wygląd oraz trwałość na lata.