Lekkość podłogi…

Biała podłoga to jedno z najbardziej klasycznych i uniwersalnych rozwiązań w zakresie wystroju wnętrz. Jasna powierzchnia może stanowić podstawę niemal każdego stylu aranżacyjnego, kreując wnętrza wesołe i przytulne lub minimalistyczne i eleganckie.

Niewątpliwą zaletą białej podłogi bez względu na to w jakim zostanie położona wnętrzu, jest jej zdolność do optycznego powiększenia i rozjaśnienia aranżacji. Dlatego też jasne panele lub kafle idealnie nadają się do niewielkich, słabo doświetlonych pomieszczeń, które dzięki nim wydają się przestronniejsze i weselsze. Natomiast zastosowana we wnętrzach o dużym metrażu doda przestrzeni elegancji, świetlistości i rozmachu. Co więcej, biała podłoga przeciwstawia się prawu grawitacji – ustawione na niej meble zdają się lekko unosić w powietrzu, podobnie jak stąpający po niej domownicy. Efekt taki jest szczególnie widoczny, gdy białej podłodze towarzyszą ściany w tym samym kolorze lub gdy wykonana jest ona z odbijającego światło materiału, np. konglomeratu kwarcowego Crystal Polar White. Konglomerat fakturą przypomina polerowany kamień, jednak dzięki zaawansowanemu procesowi obróbki posiada wyższe niż on parametry użytkowe. Jest antybakteryjny, bardziej odporny na uszkodzenia, nie rysuje się tak łatwo, a w dodatku nie daje efektu chłodu, tak często spotykanego w przypadku naturalnych kamieni.

Biała podłoga Crystal Polar White, w zależności od wykończenia powierzchni, może stanowić podstawę aranżacji niemal każdego wnętrza. Zastosowana w formie płyt o wykończeniu typu Antique lub Mat, połączona z drewnianymi elementami wystroju, jasnymi, prostymi meblami czy dekoracjami spod znaku DIY stworzy komfortowe, przytulne wnętrze w stylu skandynawskim. W otoczeniu poddanych renowacji antyków, kwiatów, koronek i dekoracji retro stworzy sentymentalny styl rustykalny, natomiast polerowane płyty posadzki Crystal Polar White będą idealną podstawą do stworzenia wnętrza w stylu glamour. Połączone z kryształami, srebrnymi, bogato zdobionymi elementami wykończenia, jak np. ramy luster, poręcz schodów czy zagłówek łóżka wykreują, aranżację pełną blasku i przepychu.

Biel jest kolorem niezwykle uniwersalnym, ale także wymagającym. Każda powierzchnia o śnieżnobiałej barwie powinna charakteryzować się perfekcyjnym wykończeniem oraz sąsiadować ze świadomie i odpowiednio dobranymi elementami wyposażenia. Potencjalny chłód białego wnętrza można z łatwością ocieplić poprzez dobranie barwnych dodatków. Niezwykle efektowne połączenie uzyskuje się przez zestawienie bieli z zielenią: odcienie oliwki, groszku, a także soczystego szmaragdu dodadzą aranżacji wigoru, świeżości i wyrazistości. Najlepszą dekoracją takiego wnętrza są kwiaty doniczkowe, z których każdy, wyróżniający się nieco innym odcieniem listowia, wzbogaci aranżację o odrobinę dynamiki. Jeśli uzupełnimy wnętrze o elementy w czarnej, kontrastowej barwie, będą one stanowić kontrapunkt dla pozostałych kolorów, w efekcie czego powstanie niebanalna aranżacja zarówno pełna pogody, jak i elegancji.