Łazienka z charakterem – jak udekorować salon kąpielowy?

Łazienka, bez względu na rozmiar, może być przytulnym salonem kąpielowym, a nie nudnym pomieszczeniem, z którego czym prędzej uciekamy do znacznie lepiej wykończonych pokoi. Urządzając miejsce, gdzie przyjmujemy gości, dajemy z siebie wszystko – wnętrze jest reprezentacyjne, więc dopieszczamy je w każdym szczególe. Podobnie jest z sypialnią – naszą ostoją, pokojem, w którym odpoczywamy i nabieramy sił oraz kuchnią – sercem domu.

Ale nie zapominajmy, że łazienka także powinna nam odpowiadać i, o ile to tylko możliwe, przyprawiać o dobry nastrój, a nie ciarki. To w łazience spędzamy czas każdego ranka. Tam zaczynamy i tam kończymy dzień. Jak sprawić, aby nabrała wyrazu?

Oto kilka rad od TechniStone®.

  1. Zrób to inaczej

Płytki od podłogi do sufitu, biała ceramika, zabudowana wanna – oto, w wielkim skrócie, typowa łazienka. Oczywiście, detale czy kolory są różne. A i Polacy coraz chętniej rozmawiają o swoich łazienkach z projektantami, co cieszy. Jednak wiele osób wciąż jeszcze zaniedbuje to ważne miejsce. Tymczasem wystarczy zamienić zwyczajną wannę na wolnostojącą, aby pomieszczenie bardzo się zmieniło. Macie za mało miejsca na podobne manewry?

  • Save
  1. Zaopatrz się w dzieła sztuki

Są i inne interesujące rozwiązania. Aby łazienka nabrała charakteru, można ożywić ją dziełami sztuki (włączmy do tej kategorii również plakaty, rodzinne fotografie czy malunki pociech). Obraz na ścianie czy rzeźba? Wybór należy do was.

Jeśli postawicie na elegancką, wyrazistą podłogę (np. z konglomeratu kwarcytowego od TechniStone® – jest piękna, ale też łatwa w użytkowaniu i odporna na zarysowania), pozostawcie ściany gładkie, nagie, choć niekoniecznie białe. Zamiast pokrywać je płytkami, wykorzystajcie wyobraźnię – na ścianach można powiesić duże plakaty w ramach, zdjęcia, miniaturowe ryciny, egzotyczne pamiątki z podróży.

To, jak zapełnicie „czyste płótno” ścian, będzie wiele mówiło o mieszkańcach.

Takie podejście do urządzania łazienki ma ogromny plus – dzieła sztuki można często wymieniać. A jeśli dodatkowo postawimy na nieco inne bibeloty i zmienimy ręczniki, łazienka niewielkim nakładem pracy zmieni się nie do poznania. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szybko się nudzą.

 

  • Save
  1. Łazienka jak pokój

Łazienki z katalogów coraz częściej przypominają pokoje, a nie nieciekawe miejsca, które znamy z dzieciństwa. Dlaczego? Do tych pomieszczeń wstawia się pufy, krzesła lub taborety, a gdy metraż na to pozwala – szezlongi albo małe sofy.

Łazienkowe szafki to często całe zabudowy, które ukrywają pralkę, suszarkę oraz wszelkie proszki, płyny czy szampony. Gdy na wierzchu nie ma kosmetyków, na ścianach wiszą lustra i obrazy, a pod stopami czujemy miękki dywan, mamy wrażenie, że nie wyszliśmy z pokoju. Jedynie wanna czy umywalka świadczą o tym, gdzie się znajdujemy.

Czy nie przyjemniej jest kąpać się we wnętrzu przytulnym i wygodnym jednocześnie? Pamiętajcie, łazienka to miejsce jak każde inne w domu – mogą tu znajdować się książki, lampki, rośliny (żywe lub sztuczne – wszystko zależy od tego, czy we wnętrzu jest okno), ulubione bibeloty, figurki.

  1. Jakość ma znaczenie

Łazienka nie jest sercem domu, lecz cóż byśmy bez niej zrobili? Właśnie dlatego powinniśmy i na łazienkę poświęcić czas oraz pieniądze. Myśląc o niej – projektując ją od podstaw lub planując remont – warto pamiętać o wygodzie, jakości i pięknie.

Łazienka musi sprawować swoją podstawową funkcję, to jasne. Ale to od inwestorów, czyli mieszkańców danego domu lub mieszkania zależy, jak całość będzie się prezentować. Warto zainwestować w dobre materiały wykończeniowe jak konglomerat kwarcytowy od TechniStone®, a sezonowo zmieniać jedynie dodatki.

 

Podłogi, ściany czy blaty wykonane z konglomeratu TechniStone® są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia (a gdy już do nich dojdzie – łatwo się czyszczą). Są wodoodporne, więc świetnie sprawdzają się w łazience, gdzie woda leje się strumieniami. Płyty są klasycznie piękne, ale jednocześnie nowoczesne, bo ekologiczne. Mają też aż 10 lat gwarancji.

Konglomerat kwarcytowy od TechniStone® to także mnóstwo kolorów i wzorów do wyboru. Jedno jest pewno – choć miną lata, one nie wyjdą z mody.