Łazienka w marmurze

Marmur uważany jest za jedną z najbardziej szlachetnych i efektownych skał. Wykonana z niego okładzina odznacza się elegancją i prestiżem. Czy jednak marmur to najlepsze rozwiązanie do łazienki?

Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na wilgoć, dlatego do jej urządzania powinniśmy wybierać materiały najwyżej jakości. Popularnym rozwiązaniem do wykańczania podłogi oraz ścian w łazience jest marmur. Prezentuje się on niezwykle estetycznie, dodając aranżacji klasy, prestiżu i szlachetności, jednak ten ciężki materiał nie jest najlepszym wyborem do tego pomieszczenia. Posiada on śliską powierzchnię, dlatego, jeśli wykonujemy z niego podłogę, powinniśmy pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu. Ponadto, marmur szybko matowieje i łatwo go uszkodzić, dlatego niezwykle ważna jest jego staranna i regularna impregnacja.

Zdecydowanie lepszą alternatywą dla tradycyjnego kamienia może być konglomerat z linii Noble Collection, który inspirowany jest pięknem naturalnej skały i do złudzenia przypomina prawdziwy marmur. Materiał ten jest dużo lżejszy od marmuru i odporny na uszkodzenia, a także niepodatny na ingerencję wody. Płyty poddane wykończeniu typu slate zyskują antypoślizgową powierzchnię. Co ważne, konglomerat Technistone odznacza się też wysoką odpornością na obciążenia i zarysowania. Materiał ten nie wymaga regularnej impregnacji oraz jest łatwy w pielęgnacji. Do jego wyczyszczenia wystarczy zwilżona szmatka.

Zróżnicowanie kolorystyczne i wzornicze powierzchni Noble Collection pozwala na dopasowanie ich do wielu sytuacji projektowych. Miłośnikom jasnych, subtelnych aranżacji do gustu przypadnie konglomerat w wybarwieniu Noble Ivory White. Wyróżnia się on spójną i drobnoziarnistą strukturą, a jego odcień przywodzi na myśl delikatny kolor kości słoniowej. Propozycją skierowaną do wnętrz industrialnych jest materiał Noble Concrete Grey, nawiązujący do surowego koloru marmuru. Jedną z ciekawszych propozycji jest też konglomerat w odcieniu Noble Imperial Grey, wyróżniający się energicznym wzorem, wywołującym skojarzenie intrygujących głębi oceanu.