Łazienka – miejsce oczyszczenia ducha i ciała

Łazienka nie powinna być wyłącznie miejscem porannej i wieczornej toalety, ale przestrzenią, w której będziemy chcieć spędzać więcej czasu, najlepiej oddając się chwili relaksu. W łazience zaczyna się i kończy nasz dzień, dlatego tak ważne jest, żebyśmy o każdej porze dnia czuli się tam komfortowo i w pełni zrelaksowani.

Dawno już zrezygnowaliśmy z niepraktycznych płytek i wyraźnych kolorów. W celu osiągnięcia spójnego efektu i zredukowania ilości widocznych połączeń projektanci obecnie bardzo często wykorzystują wielkoformatowe panele. Najczęściej wybierają elementy kamiennie w połączeniu z drewnem, w ziemistych i naturalnych odcieniach. Niektórzy preferują modne ciemne tony z elementami metalicznymi, innych zaś nie znudzi skandynawski minimalizm, który uczyni łazienkę prostą i praktyczną. Miłośnikom klasycznej elegancji spodoba się wciąż popularny wzór marmurowy, który nadaje łazience wyrafinowany charakter. W szerokiej skali kolorystycznej kamienia kompozytowego TechniStone® znajdują się odcienie, które idealnie sprawdzą się w każdej łazience.

  • Save

Inspirowana naturą kolekcja Crystal Calacatta Silva nada elegancki, ponadczasowy wyraz łazience wyposażonej w drewniane elementy

W sklepach z wyposażeniem łazienek odnaleźć można nieprzebrane ilości akcesoriów i dodatków, które wyczarują małe SPA w naszych łazienkach. Przy aranżacji należy skupić się na elementach, których używamy najczęściej. Dla miłośników długich kąpieli centrum łazienki będzie wanna, zabudowana lub wolnostojąca, gdzie trzeba zadbać o odpowiednie miejsce do odkładania różnych przedmiotów. Kamień kompozytowy można zastosować do obłożenia wanien i wnęk, jak i do stworzenia miejsca na przedmioty przy wolnostojących wannach w postaci eleganckiego stolika lub innego elementu. Nie ma nic gorszego, niż znaleźć się w gorącej kąpieli i zdać sobie sprawę, że pod ręką wszystkiego brakuje. Dlatego warto zawczasu zaaranżować miejsca na czasopisma i olejki zapachowe.

  • Save

Okładzina wanny Crystal Royal powinna pasować do blatu łazienkowego pod umywalką.

 

Kolejne intensywnie użytkowane miejsce to umywalka z blatem. Kamień kompozytowy ochroni szafki przed wilgocią i uszkodzeniami. Nie musicie Państwo obawiać się praktycznych aspektów, ponieważ utrzymanie i konserwacja jest prosta i nie zabiera dużo czasu.

  • Save

Nie obawiajcie się Państwo nowych rozwiązań przy aranżacji łazienki. Te rustykalne szafki zdobi blat Noble Athos Brown w odcieniach brązu, który dodaje łazience ciepłych tonów.

Materiał TechniStone® w ponad 90% składa się z surowców naturalnych, technologia produkcji umożliwia produkcję bardzo odpornego produktu bez porów. Pozwala to połączyć praktyczność z oryginalnym designem. I dlatego sieci hotelowe i galerie handlowe na całym świecie wykorzystują go w swoich często uczęszczanych łazienkach .