Łazienka w futurystycznej odsłonie

Osobom poszukującym kreatywnych i alternatywnych rozwiązań w świecie designu i  projektowania wnętrz, spodobać może się styl futurystyczny. W ostatnim czasie cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród znawców sztuki, ale i osób, które pragną żyć w kontraście do tradycji.

Wnętrza spod znaku przyszłości

W futurystycznych mieszkaniach dominuje oszczędność formy oraz nowoczesne materiały. Akcenty z plastiku, szkła, a nawet kamienia udoskonalonego technologicznie zatem świetnie sprawdzą się w tego typu stylizacjach. Równie mile widziane są elementy geometryczne odwzorowane w oryginalnym kształcie mebli i dodatków oraz dwie palety kolorystyczne – intensywne, neonowe tonacje, takie jak np. jaskrawa żółć i pomarańcz oraz stonowane, takie jak: biele, beże, brązy, szarości i czernie. We wnętrzach urządzonych w duchu przyszłości można spotkać dwa skrajne trendy – elementy o obłych lub ostro zakończonych krawędziach. W zależności od naszej wizji projektowej, możemy zdecydować się na kształty jednego, bądź drugiego rodzaju. Idealnym zwieńczeniem aranżacji w duchu futuryzmu jest odpowiednie oświetlenie, najlepiej ledowe, nadające naszej przestrzeni intrygującego, nieco „kosmicznego” looku.

Łazienka przyszłości według Technistone

Wykańczając łazienkę w futurystycznej konwencji, możemy pokusić się o wybór elementów wyposażenia: ceramiki, armatury i mebli w obłym kształcie. Dzięki zestawieniu sprzętów tego typu w podobnej formie sprawimy, że nasza aranżacja nabierze spójności, a pomimo tego, że będzie prezentowała się bardzo designersko i nowocześnie, pozostanie lekka i łagodna. Jeśli chodzi o dobór kolorystyczny, postawmy na ponadczasową biel i czerń, ale zestawmy ją z tłem w nieco bardziej barwnej odsłonie: żółci, pomarańczy bądź czerwieni. Tym sposobem stworzymy naprawdę efektowne wnętrze! Przy realizacji takich projektów, pamiętajmy jednak o doborze elastycznych materiałów. Bardzo duże możliwości daje konglomerat kwarcytowy Technistone, który możemy docinać do dowolnego rozmiaru i kształtu, tym samym realizując nawet najbardziej nowatorską koncepcję aranżacyjną. W futurystycznych łazienkach intrygująco mogą zaprezentować się produkty firmy Technistone pochodzące z linii Starlight Collcetion, w składzie których znajdują się drobinki kwarcu, szkła i zwierciadeł.