Lagom – szwedzki następca duńskiego hygge

„Nie za dużo, nie za mało, w sam raz” – tymi słowami możemy opisać styl życia oraz aranżacji wnętrz wywodzący się ze Szwecji. Lagom, bo o nim mowa, to odpowiedź Szwedów na bardzo popularną duńską filozofię hygge, mówiącą o tym, jak ważne jest czerpanie radości nawet z najmniejszych rzeczy.  

Idea wywodząca się ze Szwecji znajduje swoje odzwierciedlenie niemalże w każdej sferze naszego życia – sposobie odżywania, spędzania wolnego czasu, ubierania się, prowadzenia gospodarstwa domowego oraz przede wszystkim aranżacji wnętrz. Według lagom, najważniejsze jest funkcjonowanie w równowadze, dlatego sentencja „Nie za dużo, nie za mało, w sam raz” powinna nam przyświecać w każdym momencie.

Skandynawska koncepcja równowagi

Lagom ściśle wiąże się z funkcjonowaniem w zgodzie z naturą: promuje zdrowy tryb życia oraz uwzględnia proekologiczne rozwiązania. Można to zauważyć między innymi w stylizacjach wnętrzarskich inspirowanych tym trendem. Oprócz tego, że są one bardzo harmonijne, wygodne, ergonomiczne i funkcjonalne, nie brakuje w nich naturalnych materiałów, takich jak: jak: drewno, cegła czy kamień. W aranżacjach lagom, świetnie sprawdzą się zatem elementy wykończeniowe wykonane z konglomeratu kwarcytowego firmy Technistone – kamienia udoskonalonego technologicznie, które nie posiadają w swoim składzie żadnych lotnych substancji toksycznych, natomiast wyróżniają się wysoką zawartością surowców pochodzących z recyklingu. Dzięki temu idealnie współgrają z głównymi założeniami skandynawskiej koncepcji równowagi.

Stylizacja w sam raz!

We wnętrzach urządzonych w konwencji lagom dominuje jeden odcień, będący łagodnym tłem dla barwnych dodatków oraz finezyjne połączenia tkanin i skandynawskiego wzornictwa. W pomieszczeniach inspirowanych szwedzką sentencją: „Nie za dużo, nie za mało, w sam raz”, intrygująco mogą zaprezentować się materiały Technistone pochodzące z kolekcji Noble, powstałe z fascynacji pięknem natury. Stonowane kolory konglomeratów kwarcytowych oraz ich wyjątkowe rysunki niewątpliwie wypełnią wnętrze równowagą. Linia Noble obejmuje powierzchnie w rozmaitych tonacjach, a wśród nich: śnieżnobiały Noble Supreme White, bardzo jasne wzbogacone delikatnymi użyleniami Noble Areti Bianco, Noble Botticino w ciepłej tonacji beżu, Noble Athos Brown w intensywnym kolorze brązu z jasnokremowymi pierzastymi wzorami lub Noble Argos Nero w tonacji  eleganckiej czerni o bardzo intrygującym rysunku. Wyjątkowe walory wizualne konglomeratów kwarcytowych Technistone idą w parze z najwyższą jakością oraz doskonałymi parametrami techniczno-użytkowymi.