Kurs ekstrawagancji dla początkujących

Ekstrawagancja nie oznacza ucieczki przed nieuchronną nudą. To dar – sztuka tworzenia czegoś wyjątkowego. Coś, do czego innym nie starcza już ochoty i wyobraźni. Niezwykłe pomysły zaczynają się tam, gdzie kończy się podróż banału i zwykłości. Jest to ścieżka, którą musicie wydeptać sami i jest dokładnie taka, jak ją stworzycie. Innej drogi nie ma…

Każdy powinien znaleźć odwagę, by choć raz zejść z utartych szlaków, porzucić rutynę i przeżyć „dreszczyk buntu”. Nie trzeba od razu skakać na bungee ani kupować krzykliwych marynarek z poduszkami. Czasem wystarczy odrobina ekstrawagancji w domu – dla własnej skrywanej przyjemności, albo na pokaz – dla innych!

 

Złoto, biżuteria i kamienie szlachetne

Pozwólcie swoim domom zabłysnąć. Nie ma potrzeby wysadzać deski klozetowej diamentami na wzór Jennifer Lopez. Zawiasy, uchwyty, bateria lub zlew również mogą cieszyć się blaskiem i chwałą. Przyjemne wzornictwo z miedzi i mosiądzu jest eleganckie i wciąż rzadko spotykane. Dopełniają go naturalne materiały takie, jak drewno czy kamień.

 

  • Save

Mieszkanie prywatne (TechniStone®, Taurus Terazzo Black)

 

  • Save

Showroom Euro Concept (Noble Athos Brown)

 

Jak od Picassa

W swoim życiu Picasso był postrzegany bardziej jako średniej klasy malarz i dziwak. Dziś do jego obrazów ustawiają się kolejki. Sztuka i design są jak dobre wino, dojrzewają z czasem. Obraz lub dodatek, który wydaje się zbyt wyraźny, z czasem może stać się naszym ulubionym numerem jeden. Mało kto od pierwszego wrażenia zakocha się dużych lub jaskrawych obrazach od których bolą oczy, chociaż nie można przestać na nie patrzeć. Nadadzą one jednak niepowtarzalny charakter Państwa wnętrzom. Odwaga ich autora przeniknie wnętrze a odmienność ta być może spowoduje, że na początku będziecie Państwo niezrozumiani, ale z czasem docenieni, jako kolekcjonerzy dzieł sztuki.

 

  • Save

Mieszkanie prywatne (TechniStone®, Noble Imperial Grey)

 

  • Save

Mieszkanie prywatne (TechniStone®, Crystal Calacatta Silva)

 

A zielony jest szalony

Utrze nosa wszystkim hejterom kolorów i różnorodnych odcieni. Stare krzesło, stół czy kanapa może odzyskać utraconą świetność przy pomocy pędzla i farby albo nowej tapicerki. Kolory sprawdzą się w naszych domach nie tylko w czasie upałów – nawet w środku zimy pokój może stać się kwitnącą dżunglą kolorów i radości. Na przykład atelier Design Friendly zajmuje się renowacją starych egzemplarzy.. Projektantki zajęły się uszakami, które prawie wylądowały na śmietniku tak, że nikt z was by ich nie rozpoznał.

 

  • Save

Bynajmniej nie jest to produkcja seryjna. Różnorodność przynosi radość. (Design Friendly Cup & Hub)

 

  • Save

Mieszkanie prywatne (TechniStone®, Gobi Black)

 

Ekstrawagancja to nie moda ani maniera

Tak mawiano w znanym programie (z pewnością rozpoznają go widzowie programów telewizyjnych z lat 90.J). To rodzaj wyrażania siebie. Ekstrawaganckie rzeczy z pewnością nie są dla każdego, ale kto kiedyś próbował zamieszkać w nietypowym domu lub mieszkaniu, może potwierdzić, że szybko stało się to dla niego normalne i nie wyobraża sobie innego scenariusza. Jednak ważne jest, aby ekstrawaganckie elementy nie były skomplikowanym i kłopotliwym elementem we wnętrzach, ponieważ wtedy mogą okazać się niepraktyczne. A one – wręcz przeciwnie – powinny poprawiać nastrój. Ich głównym celem nie jest popisywanie się, ale sprawianie radości.