Kuchnia w stylu hygge. Konglomerat kwarcytowy TechniStone®w skandynawskim wydaniu

Dawniej kuchnia miała spełniać swoje podstawowe funkcje i… niewiele więcej. Zazwyczaj znajdowała się w osobnym pomieszczeniu, więc nawet jeśli dla niektórych była sercem domu, gdy przychodzili goście łatwo było się od niej odciąć, zamykając drzwi. Kuchnia nie musiała więc być piękna, a tylko funkcjonalna. Dziś myślenie o kuchniach diametralnie się zmieniło. W ciągu ostatnich lat kuchnia została wyprowadzona „na salony”. Nadal jest jednak sercem domu. Sercem, o które dbamy bardziej niż kiedykolwiek. Chcemy mieć wnętrze piękne, przytulne, w którym miło spędzimy czas z rodziną albo przyjaciółmi. Nawet jeśli o tym nie wiemy, marzymy o kuchni w stylu hygge. Ale co to znaczy?

Hygge jest duńskim słowem, które na pewno słyszeliście. Oznacza nic innego jak przytulność, wygodę, czyli funkcjonalność połączoną z pięknem. Hygge odnosi się do wnętrz, ale wcale nie do listy najmodniejszych dodatków czy jednego, konkretnego trendu. Hygge dla każdego będzie czymś innym – ważne, by kuchnia w tym stylu wywoływała pozytywne odczucia, a spędzanie w niej czasu było przyjemnością.

  • Save

Przyjemność i sprzątanie uporczywych plam? To się nie łączy. Do kuchni hygge warto wprowadzić materiały, które ułatwią nam pracę. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie blatów z konglomeratu, który przypomina naturalny kamień, ale jest od niego lżejszy, łatwiejszy do czyszczenia, odporny na plamy i uszkodzenia. Blaty TechniStone®mają szereg zalet, szczególnie jeśli od martwienia się o plamy, zarysowania czy wyszczerbienia wolicie radosne picie kawy z najbliższymi.

  • Save

Kuchnie hygge są przytulne (czyli zimne, futurystyczne wnętrza nie zaliczą się do tej kategorii), ale nie muszą być nowoczesne, nie muszą wpisywać się w najmodniejsze trendy. Duńczycy lubią łączyć nowe ze starym, często nie wyrzucają odziedziczonych mebli, ale tworzą oryginalne miksy. To doskonała wiadomość dla fanów pchlich targów lub rodzinnych pamiątek. Kuchnia nie musi być nowa, by była hygge. Filozofia poprzestawania na małym wręcz tego oczekuje.

  • Save

W podobnym wnętrzu pięknie będą prezentować się neutralne, gładkie blaty TechniStone®lub, to opcja dla odważnych, pulpity w charakterystyczny, marmurkowy wzór.

  • Save

Wielbiciele prostego, niemal minimalistycznego stylu również znajdą swój sposób na wnętrze po duńsku. Wystarczy odrobina drewna, trochę roślin doniczkowych lub kwiatów. Wcale nie trzeba stawiać bibelotów na każdej półce, aby poczuć się komfortowo, wygodnie i przytulnie, prawda?

  • Save