Kuchnia rodem zza oceanu

Kuchenne wnętrza rodem zza oceanu przywodzą na myśl typowe dla Ameryki Północnej bary, w których można wypić czarną, mocną kawę oraz przekąsić pyszne burgery czy naleśniki. Aranżacje tego typu wyróżniają się przede wszystkim dużą przestrzenią, w której każdy element wyposażenia ma swoje miejsce.

            Kuchnie urządzone w duchu amerykańskim cechują się dużą powierzchnią użytkową, która powinna bezpośrednio łączyć się ze strefą wypoczynku – najlepiej w postaci sielskiej werandy. Kolorystyka wnętrza oparta jest na trzech głównych odcieniach – bieli, czerni i czerwieni. Zarówno biel, jak i czerń często pojawiają się w postaci szachownicy na podłodze. Taką posadzkę można wykonać np. z płyt konglomeratowych Technistone w wybarwieniach Crystal Absolute White i Gobi Black. Połyskująca struktura obu powierzchni zapewni intrygujący efekt wizualny i doda podłodze wyrazistego charakteru. Jednak główną rolę w kuchniach aranżowanych w stylu amerykańskim odgrywa wyspa kuchenna, ulokowana w centralnej części pomieszczenia. Pełni ona nie tylko rolę stołu, przy którym można zjeść posiłek, ale służy także jako przestrzeń robocza. Oczywiście w sąsiedztwie wyspy nie może zabraknąć stylowych hokerów. Często pokrywa się je obiciem w żywym kolorze, np. czerwonym, aby wprowadzić do wnętrza nieco wigoru. W kuchni rodem zza oceanu istotne jest także odpowiednie oświetlenie. Często snopy naturalnego światła wpadają przez duże okna, najczęściej dzielone szprosami i otwierane do góry. Aranżacji dopełniają stylizowane sprzęty AGD, takie jak np. lodówka o opływowych kształtach oraz kuchenka utrzymana w stylu retro.

Fronty mebli w takiej kuchni zwykle są drewniane. Aby jednak nadać wnętrzu nieco elegancji, Amerykanie często zestawiają ten surowiec z kamiennymi blatami. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zastąpienie naturalnego kamienia powierzchniami konglomeratowymi Technistone, wyróżniającymi się najwyższą włoską jakością. Materiał ten posiada wzory bardzo zbliżone do marmurowych odpowiedników, jednak wzbogacony jest o właściwości kamienia ulepszonego mechanicznie, co czyni go innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie wykańczania wnętrz. Interesujący efekt wizualny można uzyskać poprzez zestawienie drewnianych mebli w białym kolorze z eleganckim blatem o wybarwieniu Noble Imperial Grey. Materiał w tym odcieniu wyróżnia się dynamicznym wzorem, przywodzącym na myśl intrygujące głębie oceanu. Pojawiające się na ciemnografitowej powierzchni jasne przebarwienia nawiązują do morskiej piany, co dodatkowo uwypukla oryginalny design konglomeratu.