Kuchnia pod skosami

Wnętrza ze skosami, jak na przykład poddasza, są trudniejsze do zaaranżowania, aczkolwiek nie jest to niemożliwe. Wystarczy szczypta kreatywności, aby pomimo ograniczonej przestrzeni użytkowej stworzyć pomieszczenie niezwykle stylowe i funkcjonalne.

Jak zaaranżować przestrzeń pod skosami?

Urządzenie kuchni pod skosami jest często utrudnione, ponieważ kształt dachu uniemożliwia zagospodarowanie całej powierzchni posadzki. Mimo wszystko zaprojektowanie strefy kuchennej spełniającej wszelkie wymogi funkcjonalności, a jednocześnie bardzo atrakcyjnej wizualnie, jest prostsze niż się może wydawać.

Aranżując przestrzeń ze skosami należy pamiętać o tym, że jako minimalną wysokość dla człowieka stojącego przyjmuje się około 190 cm. W projekcie takiej kuchni warto wykorzystać każdy fragment przestrzeni. Pod skosami można umieścić szerokie szafki kuchenne, półki, schowki, a nawet lodówkę. Ważne tylko, aby ich rozmieszczenie pozwalało na swobodne użytkowanie z mebli i urządzeń w pozycji stojącej. Dobierając materiały do aranżacji wnętrza należy zdecydować się na te, które można idealnie dopasować do gabarytów pomieszczenia. W tym przypadku świetnie sprawdzi się konglomerat Technistone, który bez najmniejszego problemu można dociąć do potrzebnego rozmiaru. Co więcej, jest on bardzo łatwy w pielęgnacji, nienasiąkliwy, a także nie zawiera żadnych substancji toksycznych, przez co świetnie nadaje się do kuchni.

Świetliki dachowe

We wnętrzu pod skosami często zamiast tradycyjnych okien wstawiane są małe świetliki dachowe. Zwykle nie są one w stanie dostarczyć odpowiedniej dawki światła, by rozjaśnić całą przestrzeń. Warto więc dobierać do kuchni ściany oraz meble w jasnych, subtelnych kolorach, takich jak biele, beże i żółte odcienie. Blaty marki Technistone są produkowane w wielu barwach o jasnej tonacji, w tym w bieli. Miłośnikom śnieżnobiałych rozwiązań na pewno spodoba się powierzchnia w kolorze Crystal Absolute White, natomiast amatorom mlecznej bieli niewątpliwie przypadnie do gustu materiał Crystal Polar White. Jeśli zaś chcemy wprowadzić do kuchni nieco ekskluzywnego blasku glamour, idealnym rozwiązaniem będzie odcień Starlight White z wtopionymi drobinkami szkła i zwierciadeł.

Połączenie jadalni z salonem

Dużym ułatwieniem przy aranżowaniu kuchni ze skosami może być też połączenie jej z jadalnią i salonem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie nie tylko będzie lepiej doświetlone, ale również stanie się bardziej przestronne. Do wykończenia posadzek można dobrać kolor konglomeratu spójny z odcieniem blatów, aby nadać całości harmonijnego charakteru.