Kuchnia pełna tajemnic

Minimalistyczna kuchnia to pomieszczenie schludne, eleganckie i uniwersalne, pozbawione dużej liczby ozdób i niepotrzebnych, zbierających kurz elementów. Ten nowoczesny sposób aranżacji przestrzeni jest odpowiedni dla ludzi zapracowanych, niemających czasu na codzienne porządki. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom! Taka kuchnia może skrywać w sobie wiele tajemnic. 

Kuchnia jest miejscem, które wymaga od nas dużej umiejętności gospodarowania przestrzenią. Zwykle na dosyć niewielkiej powierzchni jesteśmy zmuszeni pomieścić wszystkie niezbędne w procesie przygotowania posiłków sprzęty i akcesoria, a także produkty spożywcze i naczynia. Istnieje jednak kilka trików aranżacyjnych, które pozwolą nam cieszyć się nie tylko uporządkowaną przestrzenią, ale także modnym designem.

Podstawę aranżacji minimalistycznej kuchni może stanowić całkowita zabudowa kuchenna. Gładkie, połyskujące fronty bez uchwytów oraz zbędnych ozdób gwarantują ogrom możliwości aranżacyjnych. Zabudowa kuchenna może schować wszystko – zaczynając od sprzętów AGD, a kończąc nawet na ekspresie do kawy. Pojemne szafy, głębokie szuflady, a nawet spiżarnia schowana za przesuwnymi ścianami mogą służyć nam nie tylko do przechowywania przetworów, garnków, mikserów oraz sztućców, ale także przedmiotów codziennego użytku, służących do sprzątania np. mioteł lub chemii gospodarczej.

Dobrym pomysłem sprzyjającym zwiększeniu estetyki kuchni jest zabudowa okapu znajdującego się tuż nad płytą grzewczą. Chcąc natomiast dodać wnętrzu elegancji, warto zadbać o to, by sprzęty AGD posiadały chromowaną powłokę. W takich przypadkach nie ma konieczności ich zabudowywania.

Tańszym zamiennikiem umożliwiającym schowanie przedmiotów kuchennych jest zastosowanie żaluzji bądź rolet zamiast typowych frontów z płyt. Wnętrze zyskuje wtedy swój niepowtarzalny efekt estetyczny oraz nieco industrialny charakter.

Obecnie na rynku ilość dostępnych materiałów i kolorów jest tak różnorodna, że daje wręcz nieograniczone możliwości projektowania przestrzeni. Możemy łączyć ze sobą kolory i faktury frontów tworząc prawdziwie oryginalne wnętrza. Niezawodnym, uniwersalnym i ponadczasowym kolorem, doskonale współgrającym z każdą aranżacją jest biel. Symbol czystości, harmonii i uporządkowania, idealnie wpisze się w przestrzeń w stylu minimalistycznym. Blat z konglomeratu kwarcowego Crystal Absolute White firmy Technistone, wyróżniający się gładką, przypominającą polerowany kamień powierzchnią oraz idealnie białym kolorem to atrakcyjna propozycja wykończenia powierzchni roboczej dla wszystkich, którzy pragną połączyć walory estetyczne kamiennych powierzchni z doskonałą, perfekcyjną i jednolitą kolorystyką, niemożliwą do osiągnięcia w naturze. Blaty konglomeratowe, choć wizualnie bardzo podobne do kamiennych, są zdecydowanie praktyczniejsze w użytkowaniu: przyjmują temperaturę otoczenia, nie plamią się, nie zmieniają koloru ani swoich pierwotnych właściwości.

Ogromną zaletą kuchni zabudowanych jest to, że mogą być one bezpośrednio połączone z salonem i stanowić jego integralną część, a blat kuchenny może spełniać funkcję stołu. Nie ma obawy przed niezapowiedzianymi gośćmi i bałaganem w kuchni. Przecież nic nie widać… A wnętrze zabudowy kuchennej to już nasza tajemnica.