Kuchnia fusion krok po kroku

Kuchnia fusion, czyli łączenie tradycyjnych potraw z różnych stron świata i tworzenie z nich nowych wariacji smakowych to trend, który od dawna podbija nasze serca.  Jednak jeszcze kilka lat temu, tej trudnej sztuki podejmowali się jedynie najlepsi kucharze w swoich wykwintnych restauracjach. Dziś swoich sił w tej dziedzinie próbują także amatorzy gotowania w zaciszu własnego domu.

Kuchnia dla miłośnika gotowania

Aranżacując przestrzeń dla pasjonata fusion zacznimy od odpowiedniego rozplanowania sprzętów kuchennych. Przygotowanie każdego posiłku wymaga pewnych kroków podejmowanych w odpowiedniej kolejności, nawet wówczas, gdy tworzymy ekstrawaganckie kompozycje smakowe. Układ kuchni powinien być zatem odzwierciedleniem wykonywanych przez nas kolejno czynności. Najpierw wyciągamy produkty z lodówki, następnie je myjemy, kroimy, a na koniec wrzucamy do garnka, na patelnię lub wkładamy do piekarnika. Nasze działania powinny ułożyć się więc w tak zwany trójkąt roboczy, którego wierzchołkami są lodówka, zlewozmywak i kuchenka, a jego ramionami blat kuchenny.

Najtrwalszy materiał na blat kuchenny?

Każdy kucharz może pochwalić się pokaźnym zbiorem sprzętów kuchennych, które zawsze chce mieć pod ręką. Dlatego w idealnej kuchni miłośnika gotowania warto postawić na idealne rozplanowanie przestrzeni oraz odpowiednią ilość szafek, półek i szuflad.  Następnym krokiem jest wybór blatów kuchennych. To na nich wykonujemy takie czynności jak: krojenie, siekanie, zagniatanie ciasta i wiele więcej, dlatego powierzchnie robocze muszą odznaczać się jak najlepszymi właściwościami użytkowymi. Osobom lubiącym gotować, odradzamy blaty wykonane z drewna. Niestety, mimo tego, że pięknie wyglądają, przy intensywnym użytkowaniu tracą swoje walory estetyczne. Na drewnie widać ślady wyschniętej wody, miejsca uszkodzone pod wpływem gorących garnków czy ostrych przedmiotów, takich jak noże. Trwalszym i odporniejszym materiałem jest naturalny kamień. Niestety on również nie sprawdza się w mocno eksploatowanych kuchniach, ponieważ jest podatny na zarysowania, łatwo ulega zaplamieniom oraz trzeba go regularnie impregnować. W kuchniach fusion znacznie lepiej sprawdzi się kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat kwarcytowy. Produkty oferowane przez Technistone odznaczają się podwyższoną odpornością na zarysowania, nie plamią się, są antystatyczne, łatwe w pielęgnacji, nie wymagają tak częstej impregnacji, jak naturalna kamienie, a przy tym posiadają certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, co ma niebagatelne znacznie, jeśli chodzi o aranżację kuchni. Ponadto, Technistone oferuje materiały w bogatej palecie wzorniczej i kolorystycznej, co umożliwia idealne dopasowanie blatu do każdej sytuacji projektowej.