Kuchnia w całości wykończona materiałami Technistone

Obecnie od kuchni wymaga się znacznie więcej. Chcemy, aby to pomieszczenie pełniło wiele funkcji, a przy tym wyróżniało się pięknym designem. Coraz częściej dążymy też do tego, aby poszczególne elementy wyposażenia ze sobą współgrały, tworząc harmonijną całość. Konglomerat kwarcytowy daje takie możliwości.

Powierzchnia robocza idealna pod każdym względem!

Najważniejszą rolę w kuchni odgrywa powierzchnia robocza. Składają się na nią blaty, fartuch kuchenny, zlew oraz ociekacz. Ważne jest, aby te elementy były przede wszystkim odporne na codzienną eksploatację, ale także po prostu spójne stylistyczne. Przez lata zlewy traktowało się jako elementy, które muszą znaleźć się w kuchni, pomimo, że nie zachwycają swoim wyglądem, natomiast, jeśli chodzi o ociekacze, zwykle decydowano się na takie, które można ukryć w szafce. Dziś sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, elementy te mogą stanowić prawdziwą dekorację wnętrza, stanowiąc przy tym harmonijną całość z blatami oraz fartuchami kuchennymi.

  • Save

Wszystko z jednego materiału

To, że blaty i fartuchy kuchenne można wykonać z tego samego materiału nikogo już nie dziwi. Innowacyjnym rozwiązaniem jest natomiast możliwość wykonania zlewów oraz ociekaczy zintegrowanych z blatem. Dzięki łatwości obróbki, takie możliwości oferuje konglomerat kwarcytowy.  Technologia produkcji zlewów Technistone polega na wycięciu w powierzchni płyty prostokątnego otworu i opuszczeniu jego dna pod zadanym kątem. Dzięki przemyślanemu projektowi nadmiar wody kierowany jest wprost do podłużnej szczeliny, nie ma więc ryzyka zatkania przepływu lub gromadzenia się płynu wewnątrz niecki. Taki zlew można połączyć z ociekaczem, który dzięki obróbce fakturalnej posiada specjalne żłobienia. Tym sposobem w każdym calu spełnia on swoje podstawowe funkcje.

  • Save

Dlaczego konglomerat kwarcytowy?

Powierzchnia robocza w kuchni wykonana w całości z materiału Technistone to rozwiązanie, które przypadnie go gustu zwolennikom minimalistycznych rozwiązań oraz dobrego designu. Konglomerat kwarcytowy dostępny jest w kilkudziesięciu opcjach kolorystycznych i wzorniczych, dlatego można idealnie dopasować go do swojej wizji projektowej, a przy tym nie wchłania wody i zapachów, jest odporny na kontakt z wysokimi temperaturami oraz posiada certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością, co jest bardzo ważne w przypadku aranżacji kuchni.