Kuchenne must have!

W dzisiejszych czasach kuchenne wnętrza przepełnione są urządzeniami oraz gadżetami ułatwiającymi nam codzienne funkcjonowanie, w tym przyrządzanie potraw. A bez których sprzętów Wy nie obrażacie sobie swojej kuchni?

Obecność obowiązkowa!
Zlewozmywak, lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, mikrofalówka, zmywarka, ekspres do kawy, blender, mikser, automat do chleba, toster… Długo można byłoby wymieniać sprzęty AGD, bez których współczesny użytkownik nie wyobraża sobie swojej kuchni. Jak jednak zaaranżować wnętrze, aby było funkcjonalne, a zarazem znalazło się w nim miejsce na wszystkie „niezbędne” urządzenia? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu osobom. Na etapie projektowania kuchni uwzględniamy oczywiście miejsce na najważniejszy sprzęt, jednak nierzadko zapominamy, że z natury mamy tendencję do nabywania nowych przedmiotów oraz ustawiania ich na wolnej powierzchni. Tym sposobem narażamy nasze blaty na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, a czasem zaplamienia. Aby tego uniknąć, również już na etapie tworzenia koncepcji wnętrza, powinniśmy pomyśleć o wykończeniu blatów roboczych materiałem odpornym na intensywną eksploatację. W tej roli świetnie sprawdzi się produkt firmy Technistone – konglomerat kwarcytowy, będący kamieniem udoskonalonym technologicznie. Dzięki podwyższonej odporności na zniszczenia, nienasiąkliwości oraz łatwości pielęgnacji, materiał ten idealnie sprawdzi się w codzinnym użytkowaniu, będąc absolutnym must have każdej nowoczesnej kuchni.

Gratka dla gadżeciarzy!
Do podstawowego wyposażenia kuchni możemy zaliczyć: garnki, patelnie, talerze, szkło i sztućce, ale coraz częściej także szereg akcesoriów, które oprócz funkcji użytkowej wprowadzają do stylizacji designerski akcent. Przykładem takiego rozwiązania mogą być gniazdka wpuszczane w blat. Na co dzień nie są one widoczne dla domowników, ponieważ wraz z blatem tworzą jednolitą powierzchnię, natomiast w razie potrzeby można je wysunąć i skorzystać z dodatkowego kontaktu. Możliwość wmontowania wpuszczanych gniazdek w blat zapewnia firma Technistone, ponieważ konglomerat kwarcytowy, który firma oferuje, jest na tyle łatwym w obróbce materiałem, że bez problemu można go dociąć do dowolnego rozmiaru. Równie ciekawym rozwiązaniem jest wysuwany kosz na śmieci, który umożliwia segregację odpadków w prosty i szybki sposób. Dodatkowo producenci oferują całą gamę designerskich dodatków przydatnych w kuchni, takich jak np. stylowe obieraczki do warzyw, zaparzaczki do herbaty, oryginalne formy do wypieków czy choćby doniczki na rośliny przyprawowe o niecodziennym kształcie. Każdy z nich może okazać się przydatny – najważniejsze, to znaleźć dla nich miejsce!