{:pl}Konglomerat kwarcytowy jako dekoracja ścienna{:}{:en}Konglomerat kwarcowy jako dekoracja ścienna{:}

{:pl}Od kilku sezonów to ściany stanowią główny element dekoracyjny naszych wnętrz. Po modzie na cegłę, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień i zdobne tapety, przychodzi czas na konglomerat kwarcytowy.

Ponadczasowa alternatywa

Na rynku wnętrzarskim mamy bardzo duży wybór materiałów, którymi możemy wykończyć nasze ściany. Problem polega na tym, że zwykle są one modne tylko przez jeden sezon, co w konsekwencji prowadzi do remontu i kolejnych inwestycji. Co prawda, nie ulega wątpliwości, że zarówno cegła, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień, jak i zdobne tapety wprowadzają do aranżacji wyjątkowy wygląd, sprawiając, że nasze wnętrze nabiera indywidualności i wyjątkowego charakteru. Ale czy nie lepiej postawić na coś ponadczasowego? Coś co mimo upływu lat wciąż będzie modne, piękne i trwałe? W tej roli sprawdzi się konglomerat kwarcytowy.

Praktyczny i estetyczny

Cegła, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień i zdobne tapety powoli ustępują miejsca konglomeratowi kwarcytowemu – kamieniowi udoskonalonemu technologicznie. Choć odznaczają się one wyjątkowymi walorami wizualnymi, nie cechują się tak dobrymi parametrami użytkowymi, jak mogłoby się wydawać. W odróżnieniu od nich, konglomerat kwarcytowy nie posiada spoin, więc kurz i brud nie gromadzi się pomiędzy płytami, posiada on antybakteryjną powierzchnię, jest wysoce odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i zaplamienia – stanowi to o jego najwyższej jakości i długoletniości.

Dekoracja udoskonalona technologicznie

Do tej pory konglomerat kwarcytowy kojarzony był głównie z kuchenną i łazienkową okładziną ścienną, jednak dzięki bardo dużej ofercie kolorystycznej i wzorniczej, śmiało możemy pokusić się o wykończenie nim ściany w salonie, sypialni czy na przykład gabinecie. W ofercie Technistone możemy znaleźć elementy wykonane z kamienia udoskonalonego technologicznie w rozmaitych wariantach, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je do stylizacji opartych na niemalże każdej konwencji. Co więcej, materiał Technistone jest bardzo łatwy w obróbce, co stwarza możliwość docięcia go do dowolnego rozmiaru – począwszy od drobnej mozaiki, przez płyty w standardowych rozmiarach, aż po płyty docięte na specjalne zamówienie.{:}{:en}Od kilku sezonów to ściany stanowią główny element dekoracyjny naszych wnętrz. Po modzie na cegłę, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień i zdobne tapety, przychodzi czas na konglomerat kwarcowy.

Ponadczasowa alternatywa

Na rynku wnętrzarskim mamy bardzo duży wybór materiałów, którymi możemy wykończyć nasze ściany. Problem polega na tym, że zwykle są one modne tylko przez jeden sezon, co w konsekwencji prowadzi do remontu i kolejnych inwestycji. Co prawda, nie ulega wątpliwości, że zarówno cegła, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień, jak i zdobne tapety wprowadzają do aranżacji wyjątkowy wygląd, sprawiając, że nasze wnętrze nabiera indywidualności i wyjątkowego charakteru. Ale czy nie lepiej postawić na coś ponadczasowego? Coś co mimo upływu lat wciąż będzie modne, piękne i trwałe? W tej roli sprawdzi się konglomerat kwarcowy.

 

Praktyczny i estetyczny

Cegła, drewno, beton architektoniczny, naturalny kamień i zdobne tapety powoli ustępują miejsca konglomeratowi kwarcowemu – kamieniowi udoskonalonemu technologicznie. Choć odznaczają się one wyjątkowymi walorami wizualnymi, nie cechują się tak dobrymi parametrami użytkowymi, jak mogłoby się wydawać. W odróżnieniu od nich, konglomerat kwarcowy nie posiada spoin, więc kurz i brud nie gromadzi się pomiędzy płytami, posiada on antybakteryjną powierzchnię, jest wysoce odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i zaplamienia – stanowi to o jego najwyższej jakości i długoletniości.

 

Dekoracja udoskonalona technologicznie

Do tej pory konglomerat kwarcowy kojarzony był głównie z kuchenną i łazienkową okładziną ścienną, jednak dzięki bardo dużej ofercie kolorystycznej i wzorniczej, śmiało możemy pokusić się o wykończenie nim ściany w salonie, sypialni czy na przykład gabinecie. W ofercie Technistone możemy znaleźć elementy wykonane z kamienia udoskonalonego technologicznie w rozmaitych wariantach, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je do stylizacji opartych na niemalże każdej konwencji. Co więcej, materiał Technistone jest bardzo łatwy w obróbce, co stwarza możliwość docięcia go do dowolnego rozmiaru – począwszy od drobnej mozaiki, przez płyty w standardowych rozmiarach, aż po płyty docięte na specjalne zamówienie.{:}