Kobieca łazienka. Kilka porad od TechniStone® jak stworzyć idealne wnętrze

Ile kobiet, tyle idealnych łazienek. Każda z nas marzy przecież o wnętrzu, które będzie funkcjonale, estetyczne i piękne, ale także po prostu nasze – wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Aby uzyskać ten efekt, trzeba zastanowić się, co lubimy, a czego nie, jak przebiega nasza łazienkowa rutyna i w jakich pomieszczeniach czujemy się najlepiej. Nie ma mowy o zakupach na łapu capu. Łazienka ma nam służyć przez lata, więc urządźmy ją tak, aby cieszyła nasze oczy przez długi czas. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek od TechniStone®.

  • Save

Fot. TechniStone – Callacatta Silva

Inwestuj w materiały bardzo dobrej jakości

Kupując buble, tracisz pieniądze. Bo za tydzień, miesiąc albo rok będzie trzeba wymienić uszkodzony element. Co gorsza, oznacza to także stratę czasu na zakupy i naprawy. Kobieca łazienka może być uroczym, zmysłowym buduarem albo np. estetyczną świątynią minimalizmu, ale nie placem budowy. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po trwałe materiały, jak na przykład konglomerat kwarcytowy TechniStone®.

Można go położyć na podłodze, ścianach lub wykorzystać jako blat pod umywalkę. W każdym wypadku pewne jest, że wytrzyma lata, a na dodatek będzie łatwy w utrzymaniu i konserwacji. Konglomerat jest wodoodporny, więc idealny do łazienki. Ogromnym plusem jest wiele wzorów i kolorów, które można dowolne łączyć, tworząc niepowtarzalne wnętrze.

Nie rezygnuj z siebie

Singielka o wyglądzie swojej łazienki decyduje sama – może więc bez przeszkód bawić się odcieniami różu czy fioletu (ale uwaga – mocne kolory szybko się nudzą), dodawać do tego tak modne złoto, inwestować w piękne tkaniny, obrazy, a wszystko po to, aby zwykła łazienka zmieniła się w prywatne, kobiece SPA.

Jeśli łazienkę dzielą kobieta i mężczyzna, może się okazać, że ich wnętrzarskie upodobania są zgoła inne. Często płeć nie ma znaczenia, gdy chodzi o wybór koloru farby, rodzaju mebli albo dodatków, ale bywa, że partnerzy oczekują czegoś zupełnie innego. Wtedy trzeba iść na kompromis. Łazienka w mieszkaniu małżeństwa czy w wypełnionym dziećmi domu też może być kobieca – praktyczność nie musi wygrać ze stylem, o nie.

  • Save

Fot. TechniStone – Noble Arco

Umiejętnie dobieraj dodatki

Gdy kobieta nie mieszka sama, podczas projektowania łazienki projektant musi umieć połączyć życzenia wszystkich mieszkańców. Również w rodzinnej łazience sprawdzą się jasne, pastelowe barwy, przydadzą się pojemniki, puszki, koszyki i puzderka, a świece nadal będą piękną ozdobą (byle zapałki trzymać daleko od dziecięcych dłoni). Świetny męsko-damski miks to ciemne ściany i biała wolnostojąca wanna w stylu retro, na przykład taka na lwich łapach.

Kobiece wnętrze – co to właściwie znaczy?

Warto jednak pamiętać, że każda kobieta jest inna i to, co dla jednej będzie wdzięczne i kobiece, innej wyda się kiczowate. Niektóre panie lubią styl industrialny, z założenia kojarzący się bardziej z mężczyznami, inne kochają pławić się w luksusowym glamourze. To, co łączy wszystkie wnętrza, w których każda kobieta będzie czuła się fantastycznie, to dobre wykończenie trwałymi materiałami. Bez względu na styl.

  • Save

Fot.  TechniStone – Noble Desiree Grey