Klasyczna aranżacja z nowoczesnym sufitem

Białe klasyczne meble i drewniana podłoga uzupełniona nowoczesnym podwieszanym sufitem. To bardzo interesujące zestawienie, dzięki któremu zwyczajna kuchnia zmienia się w niezwykle efektowną przestrzeń.

Podwieszany sufit sprawdza się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale również w tych o bardziej klasycznym wyglądzie. Dzięki niemu wnętrze wydaje się przestronniejsze i zyskuje bardziej monumentalny charakter. Dodatkowo podwieszana konstrukcja pozwala na stworzenie ciekawego projektu oświetlenia. Sufit z wnęką umożliwia wyeksponowanie głównego źródła światła, jakim jest tradycyjny, wiszący żyrandol. Z kolei dodatkowe, wbudowane oczka LED zapewniają równomierne oświetlenie całej przestrzeni. W zestawieniu z tradycyjną, drewnianą podłogą o ciepłym odcieniu podwieszany sufit daje bardzo interesujący efekt aranżacyjny. Deski wprowadzają do wnętrza nutkę klasyki, zaś sufit nadaje całości współczesny wymiar.

W aranżacjach o tak złożonym charakterze najlepiej sprawdzają się biele i jasne szarości, które wprowadzają do kuchni lekkość, świeżość oraz modernistyczny akcent. Gładkie ściany można zestawić z klasycznymi meblami ozdobionymi pięknymi, mosiężnymi uchwytami. Oryginalnym sposobem na przełamanie monotonii gładkich ścian może być również ułożenie nad blatem czarno – białych płytek z ozdobnym ornamentem. Wszystkie te stylowe dodatki wnoszą w subtelny sposób klasykę do wnętrza, a dekoracyjny wzór na płytkach dodaje stylizacji nieco orientalnego wymiaru.

Kuchenne wnętrze, w którym zestawiono nowoczesny design i klasyczne piękno, wymaga trwałych, a jednocześnie efektownych powierzchni roboczych. Doskonale w tej roli sprawdzi się blat Technistone z konglomeratu kwarcowego w odcieniu Elegance Dark Grey, który wyróżnia się widocznymi na powierzchni ziarenkami piasku. Blat posiada delikatną strukturę, co czyni go szlachetnym dopełnieniem aranżacji.