Kamień jako dodatek w aranżacji wnętrz

Kamień we wnętrzu najczęściej kojarzy nam się z dominującymi wzorami i mocnymi strukturami. Przywodzi na myśl ogarniające poczucie chłodu. Obawiamy się tego i dlatego rezygnujemy z kamienia, a on przecież potrafi nadać wnętrzom pełen uroku i pewnej dozy luksusu ponadczasowy wymiar. Pozwólcie się Państwo zainspirować – skorzystajcie z pomysłów i drobiazgów, które pomogą wkomponować kamień we wnętrzu Państwa domu.

 

Luksusowy salon z wysokimi sufitami i dużymi oknami z kamienia kwarcowego Crystal Anthracite Pure, kominkiem i dużą sofą
  • Save

Okładzina kominkowa wykonana z kamienia kompozytowego to naturalny i jednocześnie nowoczesny dodatek do wnętrza. (Crystal Anthracite Pure, TechniStone®)

 

Najlepiej jest wprowadzać do domu kamienne elementy stopniowo

Nie ma potrzeby od razu zaczynać od wyraźnych elementów na ścianach, wokół kominka czy ścianek działowych. Jest to zawsze radykalna interwencja, która powinna współgrać z całym wnętrzem i Państwa potrzebami. Zanim odważycie się Państwo się puścić wodze fantazji i w większym zakresie wykorzystać kamień w aranżacji wnętrz, najlepiej zacząć od mniejszych akcesoriów i średnich powierzchni.

 

  • Save

Szybko docenicie Państwo trwałość i funkcjonalność kamienia oraz wykonanych z niego przedmiotów. (Noble Calista, TechniStone®)

 

Kamień w sercu domu

Czy to w przygotowaniu obiadu, czy jako efektowny dodatek przy serwowaniu potraw, kamień odnajdzie swoje miejsce w kuchni i pomoże stworzyć doskonały efekt wow przy zastawionym stole. Kamienny moździerz   jest niezastąpionym pomocnikiem przy ucieraniu przypraw i ziół, a na widok przekąsek serwowanych na  oryginalnej desce  każdemu pocieknie ślinka. Taca z drewnianymi elementami pomieści cztery porcje popołudniowych deserów a podstawki z awenturynu mają magiczne właściwości i rozświetlą każdy stół.

 

  • Save

Kamień jest popularnym materiałem w kuchni wykorzystywanym nie tylko do wyrobu blatów, ale także stołów jadalnych, które pozwalają ujednolicić wnętrze w każdym detalu. Obowiązuje tu zasada, że powtarzalność jest matką harmonii. (Crystal Calacatta Amnis, TechniStone®)

 

Kamienne spa

Pozwólcie sobie Państwo na chwilę odpoczynku i relaksu. Surowa pogoda zdecydowanie do tego zachęca. Wystarczy wejść do kamiennej wanny, która długo utrzyma stałą temperaturę. Codzienne rytuały umilą małe, miłe dla oka akcesoria łazienkowe. Dozownik mydła z onyksu oraz kubek na szczoteczki najlepiej prezentują się jako para. A jeszcze lepiej wyglądają w połączeniu z umywalką w tym samym wykończeniu. W ten sposób może stać się centralnym punktem całej łazienki.

 

  • Save

Nie obawiajcie się Państwo kamienia w łazience. Kiedy już oswoicie się z drobiazgami, z pewnością przyjemnie zaskoczy Was to, jak dobrze kamień może prezentować się pod prysznicem, na podłodze lub w formie umywalki (Pearl Rocca, TechniStone®)

 

Wieczorny relaks w towarzystwie kamienia

Barwy kamienia to cała gama naturalnych odcieni od ciemnej czerni, poprzez odcienie szarości, brązu, zieleni, aż po biały marmur. Dlatego dodatki z kamienia będą świetnie pasować praktycznie do każdego wnętrza. Począwszy od zegara ściennego przez kamienne wazony, świeczniki, dekoracyjne tace, aż po takie drobiazgi jak marmurowe uchwyty, które uszlachetnią nawet najzwyklejszą szafkę. Nie zapomnijcie Państwo o świetle lamp stołowych, które pomogą stworzyć urzekającą atmosferę.

 

  • Save

Stoliki kawowe z kamiennym blatem uczynią z każdego salonu dystyngowane pomieszczenie z dozą włoskiego luksusu. (Noble Imperial Grey, TechniStone®)