Jak zaaranżować recepcję hotelową

Recepcja jest wizytówką każdego hotelu. To tutaj gość wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat jakości oferowanych usług, a jeśli trafił do niego przypadkowo – to w tym miejscu zadecyduje, czy zechce zatrzymać się na dłużej. O czym należy więc pamiętać, aby hall robił jak najlepsze wrażenie?

Unikalny styl

Wyróżnić się z pośród innych- to już połowa sukcesu. Goście łatwo zapamiętują miejsca, w których czuli się lepiej, niż w innych. Może wasze lobby powinno tworzyć atmosferę intymności, a może sprzyjać integracji podróżników? To zależy od was, ale zadbajcie o element wyróżniający wasz hotel, a przede wszystkim – pamiętajcie o zaprezentowaniu go już na samym wejściu. Oryginalne kolory, dekoracje, a nawet akustyka mogą być detalem, dzięki któremu wyjątkowa atmosfera hotelu zapadnie gościom głęboko w pamięć.

Wysoka jakość materiałów

W miejscach, które aspirują do bycia eleganckimi, bardzo trudno ukryć kiepską jakość materiałów. W pomieszczeniach takich jak hotelowe lobby, gdzie powinny rządzić elegancja i szyk, to zastosowane materiały ogrywają główną rolę i najbardziej rzucają się w oczy. Surowce wysokiej jakości to inwestycja, którą bardzo szybko możemy docenić i która zwróci się nam po wielokroć. Na przykład podłoga lub blat recepcji wykonane z prestiżowego – estetycznego i trwałego materiału, jakim jest konglomerat, z pewnością zostanie doceniona przez gości. To ona bowiem wita przybyszów jako pierwsza i to na nią goście zwracają szczególną uwagę. A jeśli dodatkowo powierzchnia taka jest łatwa w pielęgnacji i odporna na intensywną eksploatację – możemy być pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Kolory dobrane z myślą o  idealnym kliencie

Przy aranżacji hotelu należy oczywiście myśleć o naszej grupie docelowej i tzw. idealnym kliencie. Kim jest, jaki ma status, czego oczekuje, jak chce się u nas czuć? To z myślą o jego preferencjach kreujemy klimat miejsca, a co się z tym wiąże – dobieramy kolory pomieszczeń i dodatków. Chcemy, aby nasz gość mógł wypocząć po ciężkim dniu trudnych spotkań biznesowych? Postawmy na spokojne kolory sprzyjające relaksacji. Chcemy, aby nasi podróżnicy czuli radość i zew przygody? Aranżujmy pomieszczenia z użyciem żółci i zieleni.

Bez względu jednak na charakter obiektu, powinien on być wykończony materiałami najwyższej jakości. Konglomeraty kwarcytowe, dostępne w szerokiej gamie wybarwień oraz sposobach obróbki powierzchni gwarantują nie tylko efektowne wizualnie udekorowanie wnętrza, ale także trwałe i praktyczne jego dopełnienie. Są one bowiem wodoodporne, higieniczne, ciepłe w dotyku, nie wchłaniają zapachów, a przy odrobinie dbałości będą stanowić prestiżowy element aranżacji hotelu, do którego zawsze chce się wracać.