Jak wybrać płytki podłogowe do łazienki?


Wspaniała podłoga jest kluczem do dobrze zaprojektowanej i nieskazitelnej łazienki. Wybór materiału, który może poradzić sobie z wilgocią, zalaniem wodą i zmianami temperatury często nie jest łatwy. Najczęstszym wyborem są podłogi z użyciem ceramicznych płytek lub kamienia. Marka TechniStone® oferuje szerokie zastosowanie konglomeratu kwarcytowego w wyposażeniu zarówno ścian, blatów i podłóg łazienkowych.

Postaw na jakość

Konglomerat kwarcowy TechniStone® to doskonałym wybór dla Twojej łazienki, ponieważ jest to niezwykle wytrzymały materiał. Jest on odporny na plamy i łatwy do czyszczenia, dzięki czemu jest idealnym wyborem do każdej łazienki.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Jeśli już zdecydujesz się na wybór materiału – zastanów się jakiego rodzaju płytek potrzebujesz. W łazience najlepiej jest wybrać posadzkę o wykończeniu matowym lub zapobiegającym poślizgom.  Płytki TechniStone® spełniają wymogi antypoślizgowości dla powierzchni mokrych. Produkowane są z powierzchni odpowiednich do wykorzystania w łazienkach – matowej oraz ardesji.

  • Save

Warto też zastanowić się nad rozmiarem płytek. TechniStone® oferuje zarówno wielkoformatowe płytki, ale jest także możliwość wycięcia małych płytek, zależnie od Twojej preferencji i projektu Twojego wnętrza.

Dopełnij swoje wnętrze

Płytki podłogowe w łazience powinny współgrać z całością wnętrza. Częstym wyborem jest dobranie koloru płytek w podobnym wykończeniu jak ściany, dobrze sprawdza się to zarówno w mniejszych jak i większych łazienkach.

Jaśniejsze odcienie konglomeratu kwarcowego zalecane są bardziej do małych powierzchni, a ciemne raczej do większych.

Jeśli zależy Ci na bardziej wyszukanych rozwiązaniach niż proste kolory, TechniStone® to najlepszy wybór dla Ciebie. Dzięki możliwości łączenia różnych elementów, Twoja podłogę możesz zaprojektować dobierając różne elementy i tworząc różnego rodzaju wzory. To rozwiązanie sprawdzi się z pewnością w większych powierzchniach.

  • Save

Fot. Podłoga Starlight Black