Jak utrzymać w czystości biały blat kuchenny? Odpowiedź to TechniStone®

Podczas projektowania kuchni ważne jest, by znaleźć złoty środek między tym, co piękne a tym, co praktyczne. Pójście o krok za daleko w stronę estetyki sprawi, że z najważniejszego pomieszczenia w domu nie da się swobodnie korzystać. Przekroczenie granicy w drugą stronę może oznaczać, że kuchnia po prostu nie będzie się podobać. A przecież nie o to chodzi. Dlatego jeśli zależy wam na białej kuchni, zastanówcie się nad wyborem dobrego materiału na blat w tym kolorze.  Jeśli zdecydujecie się na konglomerat kwarcytowy TechniStone®. Wówczas i o wątpliwościach, i o plamach możecie zapomnieć.

Blat w białym kolorze bywa kłopotliwy. Ale jest jasny, ładnie odbija światło, optycznie powiększa kuchenną przestrzeń, sprawia, że wydaje się czysta i świeża. Nic więc dziwnego, że białe blaty schodzą jak „ciepłe bułeczki”. Szkoda tylko, że na klientów często czeka później mnóstwo ciężkiej pracy okraszonej rozczarowaniem. Często biały blat wykonany z kamienia albo tworzywa sztucznego będzie się brudził, a usuwanie plam okaże się drogą przez mękę.

  • Save

Dlatego warto sięgnąć po blaty TechniStone®, które mają szereg zalet – łatwo się czyszczą, a dzięki technice, jaką są robione, brud nie wnika do wewnątrz. Nie ma więc mowy o plamach, które nie chcą zniknąć. Konglomerat jest gładki, bez szczerbień, porów, wgłębień, co ułatwia sprzątanie, za to utrudnia „życie” bakteriom, które nie mają gdzie się mnożyć. Wystarczy przetrzeć blat czystą szmatką i gotowe.

  • Save

Blat kamienny, choć piękny, jest dużo trudniejszy do utrzymania w czystości ze względu na niejednolitą powierzchnię. Natomiast w przypadku blatu z konglomeratu kwarcytowego, mamy urok naturalnego kamienia, marmuru, a jednocześnie łatwość czyszczenia.

Na dodatek blaty wykonane nawet z dużych płyt konglomeratu są lżejsze i wyglądają niezwykle okazale, gdy łączy się je bezspoinowo. Wykonanie długiego blatu do kuchni o kształcie „wagonu” (popularne w nieco starszych blokach) przestaje być problemem, a brak łączeń oznacza, że okruszki czy inne resztki jedzenia mają się gdzie gromadzić.

  • Save

TechniStone®ma w ofercie konglomerat w różnych odcieniach bieli. Coś dla siebie znajdą wielbiciele nowoczesności, ale również ci, którzy w swojej kuchni chętnie widzieliby klasyczny marmur.

Białe kuchnie są modne od zawsze, przetrwały boom na drewno, przetrwają także najnowszą modę na czerń. Zakup trwałego, białego blatu to dobry wybór – nie ma szans, by wyszedł z mody, zawsze będzie prezentował się nieskazitelnie.

  • Save