Jak poradzić sobie z przestrzenią, która straszy

Każdy ma w swoim mieszkaniu lub domu jakiś szczegół, który psuje niemal doskonałą harmonię. Jesteśmy tu po to, by przynosić inspirację i dodać Państwu odwagi do podjęcia walki z tymi oto czterema typowymi straszydłami.

Jak zamaskować kaloryfer

Kaloryfer – jeden z najczęstszych upiorów, spędzających sen z powiek gospodyniom. Jeżeli mieszkanie lub dom już stoi i nie ma możliwości położenia i ukrycia ogrzewania w podłodze, nie pozostaje nic innego, niż poradzić sobie z zamontowanymi już kaloryferami. Żeberkowe kaloryfery mają swój urok i niejednemu wnętrzu pomogły zachować genius loci. Nie bójmy się więc zaznaczyć je w przestrzeni i pomalować farbą w kontrastowym kolorze. W specjalistycznych sklepach personel pomoże wybrać odpowiednia powłokę, ponieważ nie każda nadaje się do wysokich temperatur.

 

Grzejnik przed niebieską ścianą i sofą
  • Save

Źródło: Farrow & Ball

 

Drewniana osłona również może stworzyć z kaloryfera estetyczny element wnętrza. W minimalistycznym duchu w nowoczesnym domu lub jako panel w ramie, symbolizujący coś bardziej tradycyjnego.

 

Kieliszki do wina i kwiaty na stole
  • Save

Wydłużony parapet okienny stworzy nie tylko estetyczny detal, ale zwiększy miejsce do przechowywania, na którym można postawić rośliny, które lubią dużo światła. W wersji z kamienia Technistone doda oknom stylu i wdzięku, zachowując jednocześnie walory praktyczne.

 

Rury grzewcze są koszmarem, ciągnącym się czasem przez całą długość pomieszczenia albo psując przytulny kąt. Ale największa tajemnica wcale nie tkwi w tym przypadku w desperackiej próbie ich zakrycia. Bowiem im bardziej będziemy starali się je zasłonić, tym bardziej będą zwracać na siebie uwagę. Czy osłona z karton gipsu na całej ich powierzchni jest wiele lepsza niż same rury? Lepiej „zgubić” je, malując je w tym samym kolorze, co kolor ściany za nimi. W przypadku rur pionowych dobrym zabiegiem jest także pomalowanie ich na wyraźniejszy kolor, który powtarza się w innym miejscu pomieszczenia, na przykład w elemencie wyposażenia lub jako główny kolor pozostałych akcesoriów.

 

Odrodzona kuchnia

Meble kuchenne to zmora. Ale nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę z wielkim remontem. Renowacja kuchni może być prostsza niż się wydaje. Jeżeli szafki ciągle jeszcze dobrze służą, aM wymiana ich drzwiczek, nawet na takie z płyty sklejkowej, w połączeniu z przyjemnym odcieniem, potrafi zdziałać cuda. Tak samo nowy kamienny blat kuchenny z efektownym wzorem odwróci uwagę od wszystkich niedoskonałości.

 

Kamień kwarcowy TechniStone® ze zlewem i baterią w kuchni
  • Save
 

 Technistone oferują szeroką gamę wzorów i sposobów wykonania. W połączeniu z ciekawą baterią kuchenną potrafi zmienić kuchnię nie do poznania.

 

Wejście do krainy czarów

Czasem zostaną po zmianie układu pomieszczenia, czasem powstaną jako niechciany element we współdzielonym mieszkaniu. Jak zamaskować niewykorzystywane drzwi, to pytanie, które męczy wszystkich, którzy starają się stworzyć jednocześnie piękną i praktyczną przestrzeń do życia. Odpowiedzi jest kilka. 

Proste drzwi o gładkiej powierzchni można pomalować farbą magnetyczną i wykorzystać jako interaktywną tablicę. Drzwi oklejone folią lustrzaną pomogą z kolei optycznie powiększyć przestrzeń.

 

Biblioteka w drzwiach i krześle oraz obraz na ścianie
  • Save

Przeszklone drzwi to już trochę większy problem, czasem zamiast je zakrywać lepiej je usunąć zupełnie, a powstałą niszę wypełnić przygotowanym pod konkretny wymiary lustrem lub biblioteczką. Zwłaszcza, jeżeli akurat pechowo znajdują się za kanapą. Półki biblioteczki mogą się wtedy zaczynać nad głową i będą stanowić dodatkowe miejsce, gdzie można mieć zawsze pod ręką swoje ulubione książki.

Źródło: lakaskultura.hu