Jak podnieść wartość mieszkania? Kilka sprawdzonych sposobów od TechniStone®

Urządzanie mieszkania od dewelopera lub remont lokum kupionego z rynku wtórnego mogą pochłonąć ogromne sumy. Budżet większości inwestorów jest jednak napięty. Gdy pieniędzy musi wystarczyć na wszystko – począwszy od podłóg i drzwi, poprzez meble, sprzęty, na ozdobach skończywszy, warto zastanowić się, w co zainwestować już, a z czym się wstrzymać. Co podniesie wartość mieszkania?

  • Save

Nawet jeśli urządzacie swoje M i planujecie zostać w nim „na zawsze”, trzeba wziąć pod uwagę, że życiowe plany mogą się zmienić. Być może za kilka lub kilkanaście lat mieszkanie będziecie chcieli sprzedać. Wówczas, aby jak najwięcej zyskać, należy skorzystać z rad specjalisty od home stagingu lub choćby artykułów dotyczących zagadnienia.

Problem w tym, że niektórych rzeczy po nastu latach od pierwotnego remontu zmienić się nie da lub ingerencja będzie zbyt kosztowna. Właśnie dlatego wykańczając mieszkanie, warto zastanowić się, co może kiedyś okazać się opłacalne. Wszystko z myślą o przyszłości. Oto nasze wskazówki.

Jak podnieść wartość mieszkania? Schody i parapety od TechniStone®

Schody i parapety to elementy, których nikt w urządzonym mieszkaniu nie będzie chciał wymieniać. Jeśli więc, oszczędzając, wybierzecie najtańsze, odbierzecie sobie możliwość podniesienia wartości mieszkania. Wystarczy zamiast plastikowych parapetów wstawić bardziej eleganckie konglomeratowe, aby lokum nabrało prestiżu.

TechniStone® oferuje konglomerat kwarcytowy w wielu kolorach i wzorach, więc, bez względu na styl mieszkania, wybierzecie coś dla siebie. Płyty konglomeratowe są lżejsze od kamiennych, nie przebarwiają się (a to ważne, bo na parapetach stawiamy doniczki, tu działają też promienie słoneczne), są odporne na uszkodzenia – wytrzymają wiele lat użytkowania, a przy sprzedaży mieszkania dodadzą mu wartości.

Podobnie jest ze schodami. W mieszkaniach dwupoziomowych albo domach nie sposób ich nie wstawić. Gdy brakuje pieniędzy, sięgamy po najtańsze – to spory błąd, który w przyszłości może wiele kosztować. Zamiast wydawać pieniądze na meble, które można kupić zawsze, bo to ruchomy element wnętrza, lepiej zainwestować w piękne schody. TechniStone®wykonuje je w najróżniejszych kolorach. Schody z konglomeratu kwarcytowego to zakup na lata – materiał jest trwały, nie rysuje się, nie ulega zniekształceniom.

Jak podnieść wartość mieszkania? Kuchnia, łazienka, blaty

Równie ważna jest inwestycja w łazienkę – zamiast tanich płytek, które za kilka lat mogą okazać się niemodne, lepiej postawić na płyty konglomeratowe, które mają szereg zalet. Są antybakteryjne i wodoodporne, można je więc kłaść na ściany i podłogi. Prezentują się przy tym niesamowicie. Warto dodać, że wykonanie podłogi i ścian z tego samego materiału w jednolitym kolorze doda łazience i wartości, i, przynajmniej optycznie, wielkości. A czy nie na tym nam zależy, gdy urządzamy mieszkanie?

  • Save

Fot. TechniStone® – Noble Athos Brown

Podobnie sprawa się ma z kuchnią. Jeśli lubicie mocne kolory, szalejcie z dodatkami, nie z bazą. Fronty niech będą białe, w kolorze drewna lub inne nienachalne, a blaty np. wykonane z konglomeratu od TechniStone®. Amerykanie szaleją za blatami przypominającymi naturalny kamień lub marmur, a konglomerat kwarcytowy tak właśnie wygląda. Nie dość, że zachowuje estetykę, którą się od lat ceni, jest zrobiony z naturalnych materiałów, a więc ekologiczny. Nie ma też wad kamienia – nie odbarwia się, jest lżejszy. Ze względu na całe mnóstwo wzorów blat można dopasować do każdej kuchni – i nowoczesnej, i klasycznej, ciemnej lub jasnej.

Blat z konglomeratu oczywiście może pojawić się także na wyspie kuchennej, barku śniadaniowym, a nawet w łazience. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie elementy urządzenia wnętrz narażone są na kontakt z wodą i uszkodzenia mechaniczne, a także zabrudzenia.

 

  • Save

Jak podnieść wartość mieszkania? Drzwi i podłogi

Urządzając lokum, warto także zainwestować w drzwi i podłogi dobrej jakości, a więc we wszystko to, co po kilku czy kilkunastu latach użytkowania będzie trudne do wymiany. Jeśli nie będziecie szaleć ze wzorami i kolorami „bazy”, obędzie się bez wielkich remontów przy sprzedawaniu mieszkania. A każdy element wysokiej jakości podniesie jego wartość.

  • Save