Jak optycznie powiększyć łazienkę z prysznicem? Aranżacje z konglomeratem od TechniStone®

Prysznic czy wanna? Wanna czy prysznic? Może dwa w jednym, może jedno i drugie? Takie pytania błądzą po głowie tym, którzy właśnie przeprowadzają generalny remont łazienki. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Wanna to wygoda, relaks przy świecach (tylko czy naprawdę właściciele wanien kąpią się w ten sposób?), pluskanie nawet przez długie godziny, czytanie w otoczeniu piany i bąbelków.

  • Save

Fot. TechniStone® – Taurus Terazzo Grey

Ale prysznic ma nie mniej zalet, choć może nie są tak poetyckie – zużywamy mniej wody, jesteśmy więc bardziej ekologiczni, marnujemy mniej czasu, czyli możemy konstruktywnie go wykorzystać… Poza tym prysznic – po prostu – zajmuje mniej miejsca. Większość z nas, czy tego chcemy czy nie chcemy, utknęła w mieszkaniach z dość małymi łazienkami. Kochamy je, bo są nasze, własne, ale jednocześnie przeklinamy projektantów – za to, że zapomnieli dodać do lokum salonu kąpielowego.

Jednak dysponując nawet niewielką powierzchnią, również możemy stworzyć sobie salon kąpielowy lub własną, domową strefę SPA. Świetnym pomysłem jest zainspirowanie się projektami luksusowych pomieszczeń i wykorzystanie w łazience konglomeratu kwarcowego – higienicznego, odpornego na uszkodzenia i zabrudzenia, nienasiąkliwego, który łatwo się czyści i pielęgnuje.

Na dodatek materiał od TechniStone® dostępny jest w wielu kolorach, odcieniach, wzorach. Może też być w różny sposób wykończony – matowo, błyszcząco lub polerowany niejednolicie (bardzo oryginalny efekt). Dzięki temu mamy bez liku możliwości.

  • Save

Fot. TechniStone® Onyx Cloudy

Jeśli pragniemy optycznie powiększyć łazienkę, zastosujmy proste rozwiązanie – prysznic bez kabiny. Wówczas żadne ścianki i ograniczenia nie będą stały na przeszkodzie naszym oczom, więc pomieszczenie będzie wydawać się większe. Wtedy jednak należy pomyśleć o tym, by podłogę i ściany zabezpieczyć od wilgoci. Sprawdzi się tu konglomerat kamienny.

Dodatkowo, jeśli położymy płyty w tym samym kolorze na wszystkie powierzchnie, łazienka nagle nam się „rozrośnie”. Warto zastosować oba chwyty i cieszyć się efektem. Będzie jeszcze lepszy, gdy sięgniemy po jednolite kolory bez wyraźnych kontrastów

Czy muszą być jasne? Niekoniecznie. Ciemne barwy również są mile widziane. Wbrew pozorom, nawet czarna lub ciemnoszara łazienka może wydać się większa, gdy postawimy na prysznic bez kabiny i jednakowe ściany oraz podłogę. Ciemne odcienie mają to do siebie, że zamykają przestrzeń w wyjątkowo przytulny sposób. Wystarczy dobrać odpowiednie oświetlenie i nie zapomnieć o lustrach oraz dodatkach w postaci prawdziwych lub sztucznych roślin, aby stworzyć zachwycającą całość.

  • Save