Jak optycznie powiększyć kuchnię?

Kuchnia to serce domu, w którym przygotowujemy potrawy i spędzamy czas z naszą rodziną. Jest to niewątpliwe centrum większości gospodarstw domowych. Często jednak rozstawienie naszych mieszkań sprawia, że kuchnia nie ma dużego metrażu.  W takim przypadku warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pomogą optycznie powiększyć kuchnię. 

Zanim rozpoczniesz renowację swojej kuchni, warto zastanowić się nad tym jakie czynności najczęściej w niej wykonujesz, w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać funkcjonalność pomieszczenia. Jeśli pasjonujesz się gotowaniem i potrzebujesz więcej miejsca na przygotowanie potraw, postaraj się zapewnić sobie najwięcej powierzchni do pracy. Blaty kuchenne TechniStone® możesz bez problemu dostosować do wymiarów nawet najmniejszej kuchni.

W lustrzanym odbiciu

Lustra to niezwykle przydatny dodatek do każdego wnętrza. Często wykorzystywany jest w mniejszych pokojach. Lustro powieszone w pomieszczeniu optycznie je powiększa i rozjaśnia. Spróbuj zawiesić je  skierowane na otwartą przestrzeń, np. przed drzwiami wejściowymi czy oknem, a twoja kuchnia z pewnością sprawi wrażenie większej.

Podobnie działanie mają także powierzchnie ze szkła. Dlatego też, dla mniejszych powierzchni najlepszym rozwiązaniem są szafki kuchenne ze szklanymi drzwiami.

 Wybierz odpowiednią kolorystykę  

Kuchnię można również wizualnie powiększyć, urządzając ją w jednym kolorze. Wybór tej samej barwy dotyczy również krzeseł i stołu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą jasne kolory. Możesz dodać charakteru wnętrzu dodając kolorowe akcesoria.

Wykorzystaj całą dostępną przestrzeń  

Często wybieramy standardowy rozmiar mebli kuchennych, które instalujemy na odpowiedniej wysokości.  Jednak szafki umieszczone bezpośrednio pod sufitem to sprytny sposób na zmaksymalizowanie ilość miejsca do przechowywania. Ponadto, pionowe linie na ścianach nadają kuchni wrażenie wyższego sufitu.