Jak ocieplić surową aranżację kuchenną?

Do wykończenia nowoczesnych wnętrz kuchennych coraz częściej wykorzystuje się beton architektoniczny. Materiał ten stwarza duże możliwości aranżacyjne, a przy tym prezentuje się bardzo estetycznie, jednak jego chłodna natura wymaga dodatków o ciepłym charakterze.

Beton architektoniczny to specjalna odmiana betonu, która spełnia podwyższone wymagania pod względem estetyki. Surowiec ten posiada równie dobre parametry techniczne jak beton tradycyjny, a jednocześnie posiada gładką powierzchnię z delikatnymi przebarwieniami i smugami, które podkreślają szlachetną formę surowca. Materiał ten stwarza ogromne możliwości projektowe, nie tylko pod względem kształtów i rozmiarów, ale także barw i faktur.

Najczęściej beton architektoniczny w odcieniach szarości pojawia się we wnętrzach industrialnych. Pomimo, iż prezentuje on się naprawdę efektownie i wprowadza do wnętrza modernistyczny akcent, jest on dość chłodny i surowy. Aby zrównoważyć ten efekt, należy zestawić go z elementami wykończeniowymi o ciepłym charakterze. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się naturalne drewno, które podniesie temperaturę barwową aranżacji. Można je zastosować np. w postaci podłogi czy obudowy wyspy. Oryginalnym zabiegiem może być również udekorowanie sufitu drewnianymi krokwiami. Należy jednak pamiętać, że zaprezentują się one efektownie w wysokich pomieszczeniach.

Surową aranżację kuchni warto również wzbogacić o akcenty, które wniosą nieco blasku i podniosą jej prestiż. Taki efekt można osiągnąć, uzupełniając drewniane kuchenne meble blatami konglomeratowymi Technistone w nowoczesnym wybarwieniu ciepłej szarości Noble Concrete Grey, którego charakterystyczną cechą jest delikatna struktura powierzchni. Materiał ten doskonale sprawdzi się jako powierzchnia robocza, gdyż jest odporny na działanie wody, cechuje się wysokim stopniem higieniczności i co ważne – posiada certyfikaty dopuszczające do kontaktu z żywnością. Subtelna szarość blatu doskonale współgra z betonowymi powierzchniami, stanowiąc ich naturalne uzupełnienie.

Kuchenna aranżacja, w której pojawia się beton architektoniczny, drewno oraz prestiżowe powierzchnie Technistone, na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnych wnętrz z domieszką przytulności i elegancji!