Island Elegance – elegancja rodem z Islandii

Zmęczeni wielkomiejskim zgiełkiem, natłokiem spraw do załatwienia i nieustającą bieganiną, niejednokrotnie marzymy o maszynie, która teleportuje nas na daleką wyspę, gdzie odpoczniemy w klimacie spokoju i wolności. Jednakże i bez wychodzenia z domu możemy znaleźć się w takim miejscu!

Twoja osobista wyspa

Aranżacja wnętrz bezpośrednio wpływa na samopoczucie domowników. Odczuwalne jest to zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy błogie chwile spędzone na łonie natury, zarówno podczas krótkich, jak i długich wycieczek przechodzą do sfery wspomnień i planów na następne wakacje, a długie i chłodne wieczory spędzamy w domowym zaciszu. Jednakże nie musimy czekać do przyszłego roku, aby znów poczuć klimat spokoju i wolności wyjeżdżając na urlop. Wystarczy wprowadzić do swoich domów elementy typowe dla stylu Island Elegance, który pochodzi z Islandii. Wyróżnia się on połączeniem klasycznych mebli z tropikalnymi motywami oraz akcentami złota, co w konsekwencji daje piękne, pełne harmonii aranżacje, sprzyjające wypoczynkowi i wyciszeniu. Wnętrza oparte na elegancji rodem z Islandii powinny być dobrze oświetlone i przestronne, a wykończenia ścian i podłóg powinny być utrzymane w neutralnych barwach przywodzących na myśl spokojne morze i ciepły piasek, skąpany w blasku promieni słońca. Idąc tropem natury, warto postawić w tej konwencji także na drewno i kamień oraz wiklinowe dodatki. Zwieńczeniem stylizacji będą akcenty złota, które nadadzą aranżacji wiele blasku.

  • Save

Morze, plaża i trochę wyobraźni!

Styl Island Elegance we wnętrzu to jak podróż na daleką, ekskluzywną wyspę, dlatego materiały wykończeniowe powinny nawiązywać do jej cech charakterystycznych. Kolorystyka w tej konwencji obejmuje rozmaite odcienie bieli, błękitu, szarości, kremu oraz beżów. W te założenia wpisują się materiały Crystal Calacatta Amnis oraz Crystal Calacatta Silva, powstałe na drodze inspiracji drogocennym, włoskim marmurem Calacatta. Pierwszy z nich posiada użylenia w szarym odcieniu, natomiast drugi brązowawym, które dynamiczne snują się po krystalicznie białych powierzchniach. Posadzka z tych materiałów będzie odpowiednio przywodziła na myśl spokojne, płynące w rytm wiatru morze oraz gałęzie drzew delikatnie poruszane przez wiatr. Materiały te efektownie sprawdzą się pod postacią blatów i fartuchów kuchennych, a także posadzek. Niezwykłą dekorację we wnętrzach Island Elegance będzie stanowił blat stolika kawowego wykonany z jasnych materiałów Technistone, po których snują się delikatne żyłki charakterystyczne dla marmuru Carrara: Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White. Taki blat obowiązkowo należy umieścić na cienkich, pozłacanych nóżkach. Ciepłego, niczym piasek na plaży, charakteru wniosą do aranżacji elementy wykonane z materiałów utrzymanych w kremowych oraz beżowych wybarwieniach: Starlight Sand, Harmonia Altay oraz Harmonia Velasco.

  • Save