Intuicyjne mieszkanie

To, gdzie i jak będziemy mieszkać ma zasadniczy wpływ na nasze życie. Dlatego, zanim zaplanujemy przeprowadzkę albo wielki remont. ważne jest przeanalizowanie wszystkich czynników. Czy opłaca się w tym celu zatrudnić projektanta, czy raczej postawić na własną intuicję? Przeglądnijcie Państwo magazyny projektowe, zapisujcie zdjęcia z Pinterest, a tymczasem spróbujcie na chwilę zamknąć oczy i wyobrazić sobie swoją własną przestrzeń domową. Gdzie się znajduje, jak jest duża, jaki kolory mają ściany i jakie obrazy na nich wiszą. Z jakiego materiału wykonany jest komplet wypoczynkowy. A kuchnia? Czy jest rustykalna, nowoczesna, mała? A może większa, z ogromną wyspą będącą centralnym punktem domu?

 

  • Save

Wyposażenie wnętrza nie należy do Państwa priorytetów, ale jest jednak kwestią priorytetów. (źródło: Domoss, Residente Dark)

 

Rozważcie Państwo swoje możliwości

Jesteście Państwo kreatywni? Czy design jest Państwa hobby? A może Wasza wyobraźnia jest niewyobrażalnym problemem? A jak to wygląda ze stroną praktyczną? Czy znacie się na materiałach, ich właściwościach, potraficie Państwo zaleźć dobre rozwiązanie? Czy macie w ogóle czas na to wszystko? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedzieliście Państwo przecząco, oznacza to, że powinniście rozważyć skorzystanie z usług architekta wnętrz. Ale trzeba wybrać tego właściwego –  na wpół psychologa, na wpół estetę. Takiego, który ma wyczucie detalu, widzi rzeczy, których Wy nie możecie dostrzec i opiera się na swoim doświadczeniu. Jest spostrzegawczy – potrafi rozpoznać Państwa potrzeby i styl życia. Niech to nie będzie dyrygent ale przewodnik, który wskaże Państwu drogę w kierunku pięknego domu. Podpowie, jak nie zatracić się w labiryncie designu, ale pozwoli Państwu iść samodzielnie. Tylko w ten sposób macie Państwo szansę na zadowalający rezultat.

 

Trzeba tylko ustalić priorytety

Urządzanie domu to proces, którego nie należy przyspieszać. Błędy, które powstają z tego powodu, mogą być kosztowne i nienaprawialne. Nie róbcie zakupów na dwa razy i na chwilę. Harmonijny dom nie powstaje z dnia na dzień. Tylko przemyślane detale i wykorzystanie estetycznych i praktycznych zarazem i na pierwszy rzut oka wysokiej jakości materiałów może utrwalić wartość Państwa domu. To właśnie ta ścieżka pomoże odkryć, co odgrywa kluczową rolę w Państwa życiu.

Zapytajcie samych siebie, gdzie w domu spędzacie najwięcej czasu i czego od niego oczekujecie?

 

  • Save

Osoba towarzyska szuka miejsca w pobliżu kawiarni i lokalizacji, w których spotka się z przyjaciółmi, a miasto zwraca się do niego per Pan. (źródło: TechniStone®, Ambiente Light, Gobi Urban)

 

Lokalizacja Państwa domu czy mieszkania to kluczowy parametr wpływający na komfort życia. Stare domy z wysokimi sufitami jednych fascynują, a dla innych mogą wydawać się zimne i ponure. A może to odbicie w jasnym i przestronnym nowym budownictwie stanowi dla Państwa ideał. Dlatego należy mądrze rozważyć dostępność, udogodnienia, wielkość i lokalizację przyszłej nieruchomości.

 

  • Save

Ktoś, kto bez kontaktu z zielenią więdnie, jak niepodlewane kwiaty wie, czego oczekuje. Obojętnie, czy mieszkacie w mieście czy na wsi, możecie Państwo stworzyć sobie zieloną oazę gdziekolwiek i cieszyć się zbawiennym wpływem roślin. (źródło: TechniStone®, Residente Dark)

 

Każdy ma inne wymagania od wnętrza. Niektórzy potrzebują miejsca do pracy i odpoczynku w samotności. Inni uwielbiają małe, przytulne wnętrza, gdzie mają wszystko w zasięgu ręki. Wielkość mieszkania jest istotna nie tylko z punktu widzenia ilości mieszkańców, ale i ze względu na sprzątanie. Zastanówcie się Państwo i nad tym.

 

  • Save

Wnętrze domu powinno dawać poczucie, że można w nim swobodnie oddychać i rozpieszczać duszę za każdym razem, gdy wchodzicie Państwo do swojego prywatnego królestwa. (TechniStone®, Ambiente Light)

 

Wyłapcie muchy

Żadne mieszkanie ani dom nie będą idealne, każdy będzie miał jakiś defekt, z którym będziecie musieli się zmagać. Sąsiadów się nie wybiera. Ale na wiele rzeczy można mieć wpływ. Małe mieszkanie można pomysłowo urządzić tak, że będzie spełniać swoje funkcje i nie będzie sprawiać wrażenie ciasnego. Wielkie przestrzenie z wysokimi sufitami, mogą być przytulne, o ile są właściwie zaaranżowane. Nie bójcie się próbować, bawić się i wierzyć własnej intuicji, która wie czym powinniście się otaczać, aby czuć się swobodnie. Intuicję można wytrenować i będzie niewątpliwie sprawdzać się w codziennym życiu.