Granat nową czernią!

Trendy wnętrzarskie zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego bezkompromisowe podążanie za nimi może okazać się ryzykowne. Choćby pomalowanie mieszkania na zachwycający w danym sezonie jaskrawy kolor może skończyć się generalnym malowaniem wnętrz kilka miesięcy później.  Dlatego ważne jest, żeby przy wszelkich zmianach w naszych czterech kątach, kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami i pamiętać, że jest to nasz dom, a nie katalog wnętrzarski.

W zestawieniu kolorów wybranych przez amerykański Instytut PANTONE w 2017 roku znalazł się odcień granatowy (navy peany). I zaraz po kolorze roku – greenery, jest on najczęściej stosowany we wnętrzach.

Granat w tym sezonie jest alternatywą dla koloru czarnego. Czarny mimo tego, że uchodzi za szlachetną klasykę, która pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz, po wielu latach doczekał się swojego następcy. Granat możemy zastosować zarówno na ścianie jako akcent kolorystyczny w przestronnych wnętrzach, jak i na meblach i dodatkach – w pomieszczeniach o mniejszym metrażu.

Z czym łączyć granat?

Granat bezbłędnie komponuje się z bielą, szarościami oraz brudnym błękitem. W tym sezonie kolor ten jest łączony zarówno z drewnianymi elementami, jak i dodatkami o metalicznym wykończeniu. Połączenie tej barwy z drewnem da nam poczucie przytulności, a dzięki zestawieniu ze złotem czy miedzią, uzyskamy wnętrze nowoczesne z nutką elegancji. Zastosowanie granatu na dolnych szafkach w kuchni w kontrastowym połączeniu z białą podłogą i drewnianymi dodatkami jest aranżacją, która niepodzielnie króluje w projektach topowych architektów w tym sezonie.

Noble Lusso Champagne i Noble Perlato Luna to kolory konglomeratów kwarcytowych Technistone, które doskonale można zgrać z granatem. Obie propozycje kolorystyczne perfekcyjnie wpasowują się w wyrafinowane oczekiwania klientów oraz można je wykorzystać zarówno na podłogę, jak i blat w kuchni. Noble Lusso Champagne posiada biały kolor, urozmaicony delikatnymi, szarymi akcentami. Noble Perlato Luna z kolei to wysublimowane połączenie odcieni szarości w delikatnym rysunku pierzastych użyleń, charakterystycznych dla naturalnych marmurów.

Granat czyni wnętrze oryginalnym i niebanalnym. Jest świetną opcją dla osób odnawiających wnętrze, które pragną zrezygnować z minimalistycznych i ascetycznych przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że granat jest kolorem ciemnym, dlatego należy łączyć go bardzo ostrożnie tak, aby zastosowany we wnętrzu uspokajał nas i odprężał, a nie przytłaczał.